Service Temporarily Unavailable hatası

Service Temporarily Unavailable hatasın anlamı nedir?

Neden Service Temporarily Unavailable hatası ile karşılaşıyorum?

Facebook, Youtube, Twitter gibi sitelerde zaman zaman neden karşıma Service Temporarily Unavailable hatası geliyor?

Service Temporarily Unavailable hatasının çözümü nedir?

murat murat (12532)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Service Temporarily Unavailable hatasının çözümü nedir?

    aşağıda anlattıklarım yazılım geliştiricileri değil son kullanıcıları hedeflemektedir.

    Service Temporarily Unavailable'in anlamı hizmet geçici olarak kullanılamıyor demektir. Burada bahsedilen hizmet web sunucu hizmetidir.

    Facebook gibi yoğun trafik, ziyaretçi çeken uygulamalar zaman zaman gelen talepleri karşılayamayacak duruma gelir. Bu durumda Web sunucu gelen isteklere cevap veremez. Cevap verememe sebebi sucununun yetersiz kaynaklara sahip olması, gelen ağ trafiğini kaldırıamıyor olmasıdır.

    Service Temporarily Unavailable hatası sunucu taraflı bir hatadır. eğer siz bu hatayı Google, Youtube, Facebook, Twitter, Intagram gibi bir serviste alıyorsanız Service Temporarily Unavailable hatasının çözümü için yapabileceğiniz bir işlem yok demektir.

    Hatayı aldığınız servisi daha sonra ziyaret ettiğinizde hata muhtemelen düzelmiş olacaktır. Service Temporarily Unavailable hatası geçici bir hatadır.

    Facebook, Twitter, Youtube, Instagram, gibi sitelerin yöneticileri bu hatayı fark ettiklerinde düzelteceklerdir ki bunlar gibi büyük sitelerde hatayı fark etmeleri uzun sürmez ve müdahele edilir.

    Hata genelde aşağıdaki gibi bilgiler içerir

    Service Temporarily Unavailable

    The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

    Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

    Burada da sunucunun geçici olarak hizmet veremediği olası problemin kapasite veya bakım kaynaklı olabileceği anlatılır.

    Service Temporarily Unavailable hatası özellikle yoğun trafik alan yüksek ziyaretçi sahibi sitelerde kullanıcıların karşısına çıkar.

    Service Temporarily Unavailable hatasını alan bir yazılım geliştirici iseniz, sunucuda çalışan web servisini kontrol etmeniz, IIS sunucu için application durumunu kontrol etmeniz ilk yapılacak işlemlerdir. Web servisinin çalışıyor fakat Application yani uygulamanın durmuş olması yine karşınıza Service Temporarily Unavailable hatasını çıkaracaktır.

    murat murat (12532)