Ses Aygıtı Algılanmıyor. Ses çıkışı yok.

Pc: Asus X555LI Win. 8.1 64 Bit

Sorun: Bilgisayarımdan ses çıkmıyor.

Hikaye: Bişgisayarımdan video izliyordum kendi hoparlöründen ses çıkıyordu, kulaklığımı bağladım ses çıkmadı uğraştım vs herhalde ses kartında sıkıntı var diyip Realtek Driverini yükledim fakat yüklü olanı silmedim sorunun kaynağı bu olabilir diye düşünüyorum. #Aygıt yöneticisinde de herhangi bir ses çıkış aygıtı gözükmüyor (o kısım yok)

Denediğim Çözüm Yöntemleri:

-Driverı tamamen silip yeniden yükledim. Sonuç yok.

-Sistem Dosyalarına format attım. Sonuç yok.

sunguf sunguf (8)
6 yıl önce sordu

  • "Sistem dosyalarına format atma" diye bir ifade şekli yok. Bu sebeple ifade etmek istediğin tam olarak anlaşılmıyor. Eğer sistemi formatladıysan, başka ifadeyle PC'ye format atarak işletim sistemini yeniden yüklediysen bunu bu şekillerde açık olarak belirtmelisin. Yada başka bir şey ise yaptığın, onu anlaşılır olarak belirtmelisin. Mesajını buna göre yeniden düzenleki tam olarak anlaşılsın. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

ASUS X555LI Sürücü İndirme sayfasından uygun ses sürücüsünü indirip kur, ses sorunu sürücüden kaynaklıdır. Tabi eğer bilgisayarın hoparlörlünde sıkıntı yoksa

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

  • Driver diye bahsettigim şey Ses Kartı Sürücüsü zaten... sunguf 6 yıl önce
  • Driverını kurmana rağmen düzelmediyse başka bir problem olabilir, teknik servisle görüşme imkanın varsa görüşebilirsin @sunguf omercik 6 yıl önce