Ses Cızırtı Problemi

Merhaba,

Format atarak orjinal Windows 7'yi tekrar kurdum. Şuan kimi videolarda, online video izleme sitelerinde seste cızırtı meydana geliyor.

- Hoparlör sağlam

- Güncel ses sürücüsü yükle

- Mikrofon kapalı/açık olduğunda durum değişmiyor

- İşlemci kullanımı normal

- Varsayılan biçim: 16 bit (CD kalitesi) (Daha düşüğü yok.)

- Jakta bir sorun yok. Çünkü kimi videolarda, online izleme sitelerinde sorunsuz oluyor. Muhtemelen ses kalitesi arttıkça cızırtı da artıyor.

Önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.

Selamlar

denizci88 denizci88 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Görev Çubuğu (Başlat Menüsü) nun sağ alt köşede ses simgesine sağ tıkla

    > Kayıttan yürütme aygıtlarına tıkla

    > Varsayılan hoparlörüne sağ tıkla özellikler

    > Çıkan pencereden Gelişmiş seçeneğini seçelim

    > Vasayılan Biçim kısmından  Örnek veriyorum > 24 bit, 96000 Hz (Stüdyo kalitesi)dir.

    > Bu varsayılan biçimden ses hz düşürelm sorun çözülecektir.

    ogzkzu ogzkzu (286)