Ses Cızırtı Problemi

Merhaba,

Format atarak orjinal Windows 7'yi tekrar kurdum. Şuan kimi videolarda, online video izleme sitelerinde seste cızırtı meydana geliyor.

- Hoparlör sağlam

- Güncel ses sürücüsü yükle

- Mikrofon kapalı/açık olduğunda durum değişmiyor

- İşlemci kullanımı normal

- Varsayılan biçim: 16 bit (CD kalitesi) (Daha düşüğü yok.)

- Jakta bir sorun yok. Çünkü kimi videolarda, online izleme sitelerinde sorunsuz oluyor. Muhtemelen ses kalitesi arttıkça cızırtı da artıyor.

Önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.

Selamlar

denizci88 denizci88 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Görev Çubuğu (Başlat Menüsü) nun sağ alt köşede ses simgesine sağ tıkla

    > Kayıttan yürütme aygıtlarına tıkla

    > Varsayılan hoparlörüne sağ tıkla özellikler

    > Çıkan pencereden Gelişmiş seçeneğini seçelim

    > Vasayılan Biçim kısmından  Örnek veriyorum > 24 bit, 96000 Hz (Stüdyo kalitesi)dir.

    > Bu varsayılan biçimden ses hz düşürelm sorun çözülecektir.

    ogzkzu ogzkzu (286)