Ses driverı yüklerken hata alıyorum

bilgisayarımda ses yok sağ altta çarpı var ve yüklü ses çıkış aygıtı yok yazıyor bu sorunu hep driver yükleyerek çözüyodum driver yüklerken artık sırasıyla şu fotoğraftaki hataları alıyorum http://hizliresim.com/3vQEE9 yardımlarınızı bekliyorum

bu arada ben pcnin sesini düzeltmiştim farklı bi şekilde ama pcyi akşam kapattığımda sabah açtığımda gene ses gitmişti

ahmetbyt7885 ahmetbyt7885 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aynı konuyu yeniden açmışsın. Halbuki oradan takip etmeliydin. Herkes senin gibi yaparsa site çobaya döner. Hassasiyet göstermek lazım.

    Senin problemin çok büyük bir ihtimalle sürücü uyuşmazlığıdır. Tam doğru sürücüyü araştır, bul ve onu yükle, problem ortadan kalkacaktır.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      eskidende bu driver ı yüklüyordum ve sorun olmuyordu ama şuanda yüklüyemiyorum tek bir cevap istiyorum format atsam geçermi lütfen acil cevap format atıcam geçicekse

      ahmetbyt7885 ahmetbyt7885 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Daha önceki sistemde problem yoktu diyorsun ama o işletim sistemiyle (veya sürürümü) ile şu andaki aynımı acaba yoksa farklımı, bilemiyoruz (belirtmemişsin). Bu halde sana format sonrası nasıl olacağı konusunda garanti veya güvence verilemez. Belki.. temmuz 7 yıl önce
      • Sana ilk açtığın konuda @murat PC marka/modelini belirt sana sürücü linki verelim demiş ama sen bunu dahi öğrenerek yazamamışsın. Bilgisayarında marka model belirten bir etikettemi yok? Eğer toplama desktop PC falan ise ve onboard ses kartı kullanıyorsan anakart marka/modelini yazarsın, yine ona göre sürücü bulunur. Eğer ses kartın onboard olmayıp PCI kart ise kasayı açarak kart üzerindeki marka model belirten yazılara bakmalısın. Sen bunların birini bilmezsen ve öğrenmeye çalışmazsan biz sana buradan nasıl yardımcı olabiliriz? Olamayız maalesef. O halde ya çevrende biraz bilgili ve tecrübeli birini bularak yardım alacaksın, yada bir teknik servise ücretini ödeyerek yaptıracaksın. Bunlardan başkada yol olmaz. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce