Sfc /Scannow komutundan sonra düzeltilemeyen dosya hatası

Arkadaşlar ben pc me sfc /scannow  komutu yazdım, taradıktan sonra böyle bir şey dedi:

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.

Verification 100% complete.

Windows resource protection found corrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the cbs.log. Note that logging is currently not. supported in offline servicing scenarios.

Taramadan sonra düzeltilemeyen dosyalar var diyordu. Ben de günlüğe baktım ve "opencl.dll" diye dosya düzeltilemiyormuş:

Bu "opencl.dll" dosyası nedir, ne işe yarar? Bilgisayarın çalışmasına bir etkisi varmıdır? Yardımcı olursanız sevinirim...

said82 said82 (10)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sfc /scannow komutu bazı hataları düzeltemiyorsa burada anlattığım gibi sorunu çözebilirsiniz:

    Windows resource protection found corrupt files but was unable to fix some of them

    Windows\System32 altındaki OpenCL.dll dosyası OPEN CL (Open Computing Language) Khronos gruba ait bir uygulama.  Özellikle oyunlar ve ekran kartı için önemli bir uygulama. Yanlış hatırlamıyorsam AMD ve NVIDIA gibi üreticiler kullanıyor.

    Yukarıdaki işlemden sonra sorun devam ederse, ekran kartı uygulamasını, sürücüsünü kaldırmak ve yüklemek Opencl.dll sorununu çözecektir.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler said82 8 yıl önce