Shazam nedir? Nasıl kullanılır?

Shazam nedir?

Shazam nasıl kullanılır?

Shazam uygulaması nereden indirilir?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Shazam nedir?

    Shazam bir tür müzik uygulamasıdır. Çağın gerekliliği ile yaratılmış oldukça yenilikçi bir uygulamadır. Bulunduğunuz ortamda duyduğunuz bir şarkının, bir müziğin hangi şarkı olduğunu bulmanızı sağlar. Böylelikle bir ortamda duyduğunuz şarkı tüm gün hatta birkaç gün aklınızı kurcalamaz. Duyduğumuz ve beğendiğimiz şarkıları bulmayı sağlayan bu uygulama son zamanlarda oldukça popüler diyebiliriz. Dinleterek arattığımız şarkıları bulmanın yanında bu şarkıları depolamaya da yarar. Ayrıca popüler şarkıları da bulabilirsiniz.

    Oldukça kolay bir mantık ile çalışan Shazam her zaman işinize yarayabilecek, telefonunuzda bulunması gereken uygulamalardan. Android ve iOS için ayrı versiyonları da bulunmakta.

    Shazam uygulaması nereden indirilir?

    Shazam uygulaması hem Android telefonlar hem de iOS telefonlar için bulunmakta. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

    Android için Shazam uygulamasını Shazam uygulamasını indir linkine tıklayarak indirebilirsiniz. Ya da direkt Play Store üzerinden de Shazam ismi ile aratarak uygulamaya bulabilir ve indirebilirsiniz.

    iOs için Shazam uygulamasını Shazam uygulamasını indir linkine tıklayarak indirebilirsiniz. App Store üzerinden bulabileceğiniz bir uygulamadır.

    Shazam nasıl kullanılır?

    Shazam uygulaması birkaç bölümden oluşur. Bunlardan  birincisi, ortamda duyduğunuz şarkıyı dinleterek şarkının hangi şarkı olduğunu bulmanızı sağlar. Bunun için uygulamayı yukarıda bahsedildiği gibi indirin. Daha sonra;

    1. İndirdiğiniz uygulamayı açın.

    2. Uygulamanın Ana Sayfa sekmesinde Shazamlamak için dokun yazısını göreceksiniz. Müzik duyulur bir seviyedeyken bu butona tıklayın.

    3. 5-10 saniye içinde şarkı bulunacaktır. Şarkının ismini ve şarkıcının ismini görebilirsiniz.

    4. Şarkıya tıkladığında Paylaş bölümü şarkıyı birçok platform üzerinden arkadaşlarınla paylaşmana olanak sağlar.

    5. Video kısmından şarkının klibini izleyebilir, Lyrics kısmından sözlerini görebilir veya Spotify ile bedava dinleyebilirsin.

    Shazam uygulamasının bir başka bölümü ise Shazamlarım bölümüdür.

    1. Uygulamanın üzerinde bulunan sekmelerden Shazamlarım sekmesini seçin.

    2. Açılan sayfada daha önce kaç şarkı bulduğunuzu görürsünüz.

    3. Altında bulunan Hepsini Çal butonu ile şarkıları dinleyebilirsiniz. Bir tür PlayList oluşturmuş olursunuz.

    4. Bir alt kısımda ise bulduğunuz bütün şarkıların listesini bulabilir ve şarkıya tıklayarak yukarıda bahsedilen özellikleri bulabilirsiniz.

    Uygulamanın bir diğer bölümü de Listeler bölümüdür.

    1. Uygulamanın üst bölümünden Listeler sekmesini seçin.

    2. Ülkelere veya tarza göre en çok aranan, en çok shazamlanan şarkıları görebilir ve popüler şarkıları öğrenebilirsiniz.

    Shazam son dönemin oldukça başarılı uygulamalarındandır.

    damlakoc damlakoc (1391)