Shell infrastructure host nedir? sihost.exe virüs mü?

Shell infrastructure host nedir? Shell infrastructure host virüs mü?

sihost.exe virüs mü?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Shell infrastructure host nedir?

    Shell infrastructure host, Windows işletim sisteminin temel parçalarından biridir. Shell infrastructure host  virüs değildir.

    Görev yöneticisinde Shell infrastructure host  zaman zaman yüksek CPU kullanabilir. Bu durum geçicidir. Eğer CPU kullanımı %100 oluyor ve bu süreklilik arz ediyorsa o zaman bilgisayarda virüs olma ihtimali vardır. sistem dosyalarına da virüs bulaşabilir. Bu durumda virüs taraması yapmakta fayda var.

    Shell infrastructure host, bellekte aktif çalışan sihost.exe adlı dosyanın görünen adıdır. Yani sihost.exe ile Shell infrastructure host aynı şeydir.

    Shell infrastructure host, sihost.exe kesinlikle silinmemelidir. Bu Windows işletim sisteminde sorunlara yol açacaktır.

    sihost.exe normalde C:\Windows\System32 yolu üzerinde yani Windows sistem klasöründedir. bulunur. Yaklaşık 107kb boyutundadır.

    Shell infrastructure host, sihost.exe, Windows'un grafik ile ilgili bazı işlemlerinden sorumludur. Örneğin görev çubuğunun şeffaflaştırılması ve Başlangıç menüsü sihost.exe tarafından yönetilir. Yine Windows arayüzü ile ilgili pek çok işlemden Shell infrastructure host, sihost.exe  sorumludur.

    Shell infrastructure host, sihost.exe virüs değildir. Kesinlikle el ile silinmemelidir.

    Bilgisayarda virüs şüphesi varsa şu programlar ile tarama yapılabilir:

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Bu programlardan bir veya bir kaçı birlikte kullanılabilir.

    hakan hakan (15424)