Short.pe nedir? Short.pe güvenilir midir?

Short.pe nedir? Short.pe linkler güvenilir midir?

Short.pe linki gördüm tıklamalı mıyım?

Short.pe sitesi ne amaçla kullanılır güvenilir mi?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Short.pe nedir? Ne amaçla kullanılır?

    Short.pe, ücretsiz bir link kısaltma servisidir. Short.pe servisiyle kısaltmış olduğunuz linklerin aldığı trafiklerden kazanç elde edersiniz. Tıpkı link.tl mantığında çalışıyor. Short.pe sitesine gidip üye oluyorsunuz, daha sonra link kısaltma aracını kullanarak istediğiniz linki kısaltıyorsunuz. Kısaltmış olduğunuz linkleri Facebook, Twitter veya başka mecralarda paylaşarak yayılmasını sağlamak da size kalmış, ne kadar yayarsanız o kadar avantaj elde edersiniz.

    Short.pe gösterim başına ne kadar ücret ödüyor?

    Short.pe şu an TL bazında ödeme yapmıyor. Bu servisi kullandığınızda 1000 gösterim başına en az 1.80 dolar ödeme alabiliyorsunuz. Gösterim başına elde edilen kazanç farklı ülkelerde daha değişik olabiliyor. Örneğin Amerika için 1000 gösterim başına 5.10 dolar ödeniyor.

    Short.pe servisinin gösterim başına ne kadar ödediğini https://short.pe/payout-rates linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

    Short.pe virüslü mü? Short.pe güvenilir mi?

    Short.pe servisinin güvenli olup olmadığı konusunda bilgimiz yok. Daha önce hiç kullanmadım ama yüzeysel olarak baktığımızda herhangi bir kötü tarafını göremedim. Yalnız ülkemizde özellikle son zamanlarda, "bedava internet kazan, eylül ayına özel bedava internet, bayrama özel 8 gb kazan.." gibi dolandırıcılık amacı güden scam (aldatmaca) içeriklerde kullanılıyor. Bunun da short.pe servisiyle bir alakası yok zaten.

    Short.pe servisini kullanmalı mıyım?

    Bence ülkemizde link.tl gibi alternatifler varken hiç gereği yok. Ama yine de farklılık olmasını isterseniz deneyin.

    omercik omercik (9418)