Siber saldırıları gösteren siteler nelerdir?

Siber saldırıları gösteren site vardı. Geçen gün bir arkadaşım göstermişti. Bir türlü bulamadım. Siber saldırıları canlı izlemek için kullanabileceğim siteler hangileri?

Siber saldırıları gösteren başka siteler de var mı?

alivecan alivecan (337)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Siber saldırıları gösteren pek çok site var. Siber saldırıları gösteren en iyi siteler şunlar:

    Siber saldırılari gösteren siteler

    1. Norse Attack Map - Norse siber saldırı haritası
    2. Digital Attack Map - Dijital saldırı haritası
    3. Kaspersky Cybertreat Real-Time Map - Kaspersky siber tehdit canlı harita

    Bu siber saldırı izleme siteleri arasındaki en popüler olan Norse sitesi.Norse Attack Map  üzerinde bir ülkeden diğer ülkeye siber saldırıları görmek mümkün. Norse bu izleme işini network cihazları üzerinden aldığı DDOS verileri üzerinden sağlıyor. DDOS servis dışı bırakma anlamına geliyor.

    Meraklısına:

    Siber saldırılar arasında en bilineni DDOS saldırıları. DDOS  - Distributed Denial of Service attack yani dağınık kaynaklar üzerinden yapılan hizmet dışı bırakma saldırılarıdır.

    Şu şekilde düşünebilirsiniz: örneğin bir web sitesinin anlık kaldırabileceği yük 1000 kişi olsun. Siz bu siteye 2000 kişilik istek gönderirseniz karşı taraftaki sunucu, 1000 istekten sonra cevap veremez duruma gelir. İşte bu servis dışı bırakma saldırısıdır. Bunu saldırganlar dünya üzerinde elek geçirdikleri pek çok kurban cihaz ile yaparlar.

    hakan hakan (15409)
    8 yıl önce cevaplandı

      Aralarında bir çoğu yanlış gösterebiliyor. Kullanıcıları manipüle eden sitelere nazaran gerçekten kontrol ettiğimde Bitdefender'ın threatmap'i en doğru sonuçları gösteren yer.

      Bitdefender siber saldırı haritası

      emirkanben emirkanben (1)