Sıfır aldığım bir ürün de KMS-Activator olması normalmi?

Selam ben sıfır bir bilgisayar aldım ve işletim sistemi windows 10. ama bu işletim sisteminde bilmediğim bir program ve c:\windows dizinin de AAct_tools var onun içinde bir uygulama var kms activator a benziyor ama o degil ben kms activator hakkında araştırdığımda KMSpico çıktı ve o mekaleyi okuyunca windows 10 un sahte anahtarla şifrelendigi anladım  belkide windows 10 ver 2004 güncellemesi bundan gelmemişdir şimdi ben bunu silmelimiyim yada silmemelimiyim? Sistemimde bi yavaşlık yok onu da ben soyleyebilirim

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

  • onu silmeyi biliyorum ama siz de silme yöntemini yazarsanız sevinirim adils 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Kendin mi kurdun, yoksa gidip kurdurdun mu, yoksa bilgisayarı aldığın da mı öyleydi? Ben önermiyorum şahsen KMSPico'yu o yüzden silmelisin. Silsen bile sistem de dolaşır, en temiz silme yöntemi formattır, tavsiyem format at eğer gerekli bilgiler vs yoksa.

İlk sorduğum soruda kendin kurduysan neden kuruyorsun ki? Sonsuza kadar deneme sürümünü kullanabiliyorsun zaten.

İkinci sorduğum soruda gidip kurdurduysan, zaten bilgisayarcılar Windows'u kurduktan sonra KMSPico ile etkinleştiriyor.

Bilgisayarı aldığında bu şekilde geldiyse, bu bilgisayar sıfır değil kullanılmış bilgisayardır. Sıfır bilgisayarda nasıl Windows 10 kurulu olup bir de KMSPico ile etkinleşir ki? Sıfır laptoplar FreeDOS olarak gelir, Windows 10'lu olanlar +800 lira fazladan ödenir.
Temiz kurulum en etkili yöntemdir ve bu şekilde yapılmasını öneriyorum.

Windows 10 Home kurmanı tavsiye ediyorum, kurduktan sonra da 40 - 50 TL'ye OEM key al, ve aldığın da keyi etkinleştirip OEM olup olmadığını teyit et.

OEM Key olup olmadığını nasıl kontrol ederim?

CMD'yi açıp " slmgr -dli " yazıyoruz.

Ve karşımıza script host ekranı çıkıyor ve burada gerekli bilgi yazıyor.

Kırmızı işaretli yerde OEM yazıyorsa OEM'dir, Retail yazıyorsa Retail'dir VOLUME_MAK channel yazıyorsa MAK lisansı kullanıyorsunuz demektir. MAK key çıkarsa satıcıyla iletişime geçip bu ekranın fotoğrafını atıp tekrar bir OEM key iste.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • ben kurmadim aldigim yerdeki adamlar kurmus ayrica oem dm channel yazmis adils 3 yıl önce
  • dediler ki 1 saatlik bi kurulum yapip bilgisayari veriyoruz istemezseniz verelim siz yapin biz de kabul ettik adils 3 yıl önce
  • zaten ben malware bytes ile taaratip silerim virusleri adils 3 yıl önce
  • Sisteme işliyor, antivirüsler biel göremez bunu. Temiz kurulum şart @adils hydra 3 yıl önce
  • güvenilir OEM lisans satan bir yer biliyor musun sayın @hydra xebeth 3 yıl önce
  • yazılımbudur var, gittigidiyorda ki satıcılara da bakabilirsin, Windows 10 Pro, Windows 10 Home falan var, OEM olması lazım, kullanırken ekran kaydı al eğer MAK falan çıkarsa yenisini göndermeleri daha kolay olur @xebeth hydra 3 yıl önce

Sıfır bilgisayarda KMS-Activator normal değil. Bunun anlamı kopya Windows yüklemişler.  Lisansız. Bu sürekli sana sorun çıkartır.

Satın aldığın yer yüklemiyorsa OEM Windows lisansı al onu kur derim.

murat murat (12492)
3 yıl önce cevaplandı

  • Bilgileriniz için saolun. adils 3 yıl önce