Şifresi değişen WiFi'ye tekrar nasıl bağlanırım?

Evdeki kablosuz wifi ağının şifresini değiştirdim, bilgisayarımda bu şifreyi tekrar nasıl gireceğimi bilmiyorum yardımcı olabilecek var mı?

Bilgisayarda şifresi değişen wifiye tekrar nasıl bağlanılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şifresi değişen WiFi ağına bağlanma nasıl yapılır?

    Windows 7, Windows 8/8.1 ve Windows 10 bilgisayarınızdan şifresi değişen kablosuz Wi-Fi ağına bağlanmak için önce o WiFi'yi unutun, daha sonra tekrar yeni şifreyle bağlanın. Windows sistemlerinde wifi ağı nasıl unutulur öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin.

    Şifresi değişen Wi-Fi'ye bağlanma - Windows 10

    1. Ayarlar'ı açın.
    2. Ağ ve İnternet seçeneğine tıklayın.
    3. Sol menüden Wi-Fi'yi seçin.
    4. Açılan sayfada "Bilinen ağları yönet"e tıklayın.
    5. Daha sonra gelen bölümden şifresi değişen wifi ağını seçin ve Unut butonuna tıklayın.

    Kablosuz wifi ağını unuttuktan sonra normal bir şekilde Wi-Fi bölümünden tekrar bağlanın. Bağlanırken yeni şifreyi girebilirsiniz.

    Şifresi değişen WiFi'ye bağlanma - Windows 8 ve Windows 8.1

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna cmd yazın ve gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. Açılan siyah CMD ekranına şu komutu yazın:
    netsh wlan delete profile name="wifinin ismi"

    Buradaki wifinin ismi ifadesini silip onun yerine unutmak istediğiniz kablosuz wifi ağının adını yazacaksınız. Tırnak işareti aynen kalsın. Sadece wifinin ismi ibaresini değiştirin. Komutu yazdıktan sonra entera basın. Artık o kablosuz ağ silinir ve tekrardan yeni şifreyi girerek bağlanırsınız.

    Şifresi değişen WiFi ağına tekrar bağlanma - Windows 7

    1. Denetim Masası'nı açın.
    2. Ağ ve paylaşım merkezine girin.
    3. Sol bölümdeki Kablosuz ağları yönet seçeneğine tıklayın.
    4. Sonra gelen ekrandan şifresi değişen wifiyi seçip sağ tıklayın ve "Ağı kaldır" seçeneğine tıklayın.

    Kablosuz wifi ağını unuttuktan sonra normal bir şekilde Wi-Fi bölümünden tekrar bağlanın. Bağlanırken yeni şifreyi girersiniz.

    omercik omercik (9418)