Şifresi unutulan Facebook hesabını kapatma

Çok önceden bir Facebook hesabı açmıştım. Sonra tüm bilgilerini unuttum. Bu Facebook hesabını kapatmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? Şifresi unutulan Facebook hesabını nasıl kapatılır?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Artık erişim yapamadığınız Facebook hesabınızı kapatmak için Facebook destek ekibiyle iletişim kurmanız gerekiyor.

    Eğer Facebook hesabınız sizin adınız ile açıldıysa ve içerisinde kendi fotoğraflarınız varsa çok daha hızlı bir şekilde kapanacaktır.

    Facebook iletişim linkine tıkladıktan sonra sırasıyla

    1. Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış

    2. Bir Facebook hesabım yok

    3. Evet, taklit edilen kişi benim

    adımlarını takip etmeniz gerekiyor.

    Facebook destek ekibine yazmanız gereken bilgiler:

    • Profilde yazan tam ad
    • Profilin sayfa linki
    • Kimliğinizde yazan tam adınız
    • İletişim e-postası (şuanda kulladığınız herhangi bir mail adresi olabilir)
    • Kimlik fotoğrafı

    Tüm bilgileri girdikten sonra kimlik fotoğrafınız hakkında dikkat etmeniz gerekenler:

    1. T.C kimlik belgeniz ya da ehliyetinizi gönderebilirsiniz.
    2. Kimlik üzerinde fotoğrafınız, isim soyisim ve doğum tarihinin gözükmesi yeterlidir.
    3. Kimlik numaranız ve gözükmesini istemediğiniz diğer bilgileri üzerine bir kağıt koyarak kapatabilirsiniz.
    4. Kimlik fotoğrafınız üzerinde bilgisayar ya da telefon üzerinden herhangi bir değiklik yapmayın. Düzenleme yapılmış fotoğrafları kabul etmez.

    Form bilgilerini gönderdikten sonra 1-2 hafta içerisinde hesabınız kapatılacak ve size geri dönüş yapılacaktır. Pandemi döneminde işlem süresi değişiklik gösterebilir.

    damlakoc damlakoc (1391)