Sıkıştılmış dosyaya videoları atmak istiyorum fakat atılmıyor siliniyor

Sıkıştılmış dosyaya  videoları  ve  ses  kıyatlarını  atmak  istiyorum .

Fakat atılmıyor  ve  dahası  video  ve  ses  kaydı geride kalan dosyasındanda  siliniyor .

Yada tam atılırken videonun çok uzun oluğunu belirten bir uyarı çıkıyor ve sıkıştırıılmış dosyaya videoyu atılmıyor.

Bu  durum  neden  oluyor ?

Ve  ne yapmalıyım ?

mat7 mat7 (341)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sıkıştırılmış arşive dosya eklemesi yapmak yerine dosyalarınızı ayrı bir arşiv olarak sıkıştırsanız daha mantıklı olmaz mı?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Öylede yaptım durum aynı farurhenho (3712) mat7 6 yıl önce
    • Yani dosyayı sıkıştırıyorsunuz, daha sonra hem kaynak konumdan hem de oluşturulan arşivden siliniyor. Doğru mu anladım? @mat7 omercik 6 yıl önce
    • Evet aynen . @farurhenho farurhenho (3712) mat7 6 yıl önce
    • Çok tuhaf. Farklı bir sıkıştırma yazılımı deneyin. Mesela 7-zip programını deneyin. @mat7 omercik 6 yıl önce

    Videonun uzun olduğu gibi bir ikaz yada hata mesajı olmaz (Bu ikaz "dosya boyutu fazla" şeklinde olur ama senin meselende buda olmaz). Yanılmış olabilirsin. Belki dosyanın ismi çok uzun gibi bir mesaj ise bu. Eğer öyle ise dosyayı (söz konusu video dosyasını) yeniden isimlendirirsin, kısa bir isim yazarsın.

    Ve ayrıca;

    Daha önce Sıkıştırılmış dosyalar, diski ne kadar rahatlatır? Dosyaları sıkıştırmanın faydası nedir? (tıkla) başlıklı bir konu açmıştın ve ben sana o konu muhtevasında yorum olarak sıkıştırılmış dosyalara nasıl ilave yapılabileceğini detaylı olarak anlatmıştım ve sende bu anlatım için "anlaşıldı" cevabı yazmıştın. Ama görülüyorki ya tam anlayamamışsın yada sonradan aklından çıkmış:

    • Sıkıştırılmış dosyaları (veya sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış dosyaları) önce bir klasör içerisine koyup bunları sıkıştırılmış tek dosya haline getirebilirsin. İçerisinde daha önce sıkıştırılmış dosyaların olması hiç farketmez. Bu manada yeniden sıkıştırma yapılabilir demiştim. Bu skıştırılmış dosya açıltdğında (dışarıya çıkarıldığında, extract edildiğinde) içerisindeki diğer (önceki) sıkıştırılmış dosyalar yine sıkıştırılmış olarak çıkarlar. Eğer istenirse onları yeniden extract ederek sıkıştırılmış hallerini çözer, sıkıştırılmamış dosyalar haline getirebilirsin. Bu şekilde sıkıştırılmış dosyaları (ve sıkıştırılmamışlarıda) tek sıkıştırılmış dosya halıine getirebilirsin. Ama sen bir sıkıştırılmış dosya içerisine ilavelerde bulunmak istersen önce sıkıştırılmış dosyayı extract eder, dosyaları bir klasöre çıkartırsın. Daha sonrada ilave etmek istediğin dosyaları da bu klasör içerisine koyup hepsini birlikte (yani klasör olarak) sıkıştırabilirsin; bu şekilde çok sayıda dosyadan tek bir sıkıştırılmış dosya elde dersin, Bu manada skıştırılmış dosyanı tek bir sıkıştırılmış dosya şeklinde istediğin kadar ilaveler yapıp büyütebilirsin. Herhalde anlaşılmıştır. Bunları denemeler yaparak daha kolay anlar ve öğrenebilirsin. Kolay gelsin. @mat7 temmuz 1 ay önce
    • Anlaşıldı. Tekrar teşekkürler . Emeğinize sağlık. Bu arada bazen burada sorduğum sorulara iki üç cevap birden alıyorum ve bu cevaplar bana faydalı oluyor ve iki cevabıda işaretlemek istiyorum . Fakat sadece bir cevabı işaretleyebiliyorum. Bu işaretleme durumunu artıramazmısınız rica etsem. @ @temmuz (9639) mat7
    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sıkıştırılmış bir yapıyorum ve onun içine sıkıştırılmış yada sıkıştırılmamış dosyaları atıyorum . Gerektiğinde içindeki dosyayı çıkarıyorum ki çıkarsamda sıkıştırılmış dosyanın içinde çıkardığım dosyanın bir kopyası kalıyor zaten veya çıkarmadan da bakıyorum. Benim sorum bununla ilgili değildi ki . Evet isim uzun diyede uyarı çıkıyor. isimi kısaltııyorum o zaman. Fakat benim bahsettiğim başka durum aynen sorumda anlatığım gibi . @temmuz (10521) mat7 6 yıl önce
    • Hiç fazla anlatmana gerek yok. En basiti büyütmek istediğin sıkıştırılmış dosyayı önce bir klasör içine /içinde çıkar ve daha sonrada eklemek istediğin dosyayı (video dosyasıydı herhalde, hata mesajı vermemesi için uzun olan isminide kısaltırsın) o klasörün içerisine, diğerlerinin yanına koy. En son olarakta WinRar programını kullanarak klasörü yeniden sıkıştır (Bunu Klasör üzerinde sağtık menüsünden "Arşive ekle" komutuyla yapabilirsin). Hepsi bu @mat7 temmuz 6 yıl önce