Sıkıştırılmış dosyaları(.rar , .zip, ..) tarayıcıda açma

Sıkıştırılmış dosyaları bilgisayara indirmeden ,tarayıcıda görüntüleyebiliyor muyum? Nasıl?

Chrome kullanıyorum. Chrome da PDF veya office programlarını bilgisayara indirmeden tarayıcıda açabiliyorum ama zip dosyaları direk iniyor. ZİP dosyalarının da aynı şekilde açılmasını istiyorum ama karşılık gelen bir çözüm var mı bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı? (IE ve ya Chrome farketmez ikisinde de varsa çözüm iyi olur.)

ozgulykt ozgulykt (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Yok öyle birşey, mümkün değil.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Web site kodlarken.zip uzantılı dosya eklediğimiz de tarayıcılar bunu otomatik olarak indirir. Şöyleki;

      <a href="belge.zip" download>Dosyayı İndir</a>

      Bu kod ile normal de a href="gidilecek link" olarak kullanır ve tıklandığın da o linke yönlendiririz ama .zip uzantılar'da malesef indirmeden açamıyorsunuz.

      İyi Çalışmalar...

      notify notify (538)
      6 yıl önce cevaplandı

        İndirme yapılmadan açılması mümkün değil.  PDf dosyalarında da indirme yapılır fakat tarayıcı içinde görüntülenir.

        En 7Zip, Winzip gibi programlar ile zip uzantısını eşleştirirsin, indirdiğinde otomatik açılır.

        murat murat (12492)
        6 yıl önce cevaplandı

          Eğer amacınız dosya indirilmeden .zip içindeki dosyaları görmek ve sıkıştırılmış dosya içinde istenilen  dosyayı indirmekse bunu sağlayan bir web sitesi var: WobZip

          http://wobzip.org/ adresine girdiğinizde herhangi bir URL, bir web sitesi, üzerindeki zip dosyasının linkini vererek .zip içinde ne varmış görebilirsiniz.

          WobZip nasıl kullanılır?

          1. http://wobzip.org/ adresine gidin.
          2. URL bölümüne indirmek istediğiniz zip dosyasının URL adresini yazın.
            Örneğin  http://www.colorado.edu/conflict/peace/download/peace.zip
          3. Daha sonra uncompress butonuna tıklayın.
          4. Zip dosyası açılacak ve sonra istediğiniz dosyayı aradan indirebilirsiniz.

          Wobzip şu formatları destekliyor:
          7z,ARJ,BZIP2,CAB,CHM,CPIO,
          CramFS,DEB,DMG,FAT,GZIP,HFS,ISO,
          LZH,LZMA,MBR,MSI,NSIS,NTFS,RAR,RPM,
          SquashFS,TAR,UDF,VHD,XAR,XZ,Z,ZIP

          Aynı zamanda 200MB dosya yükleme limiti var.

          Not: Bazı zip dosyalarında Chrome ve firefox dosya indirmek istediğinizde Aldatıcı site! veya Yanıltıcı bir siteye girmek üzeresiniz uyarısı veriyor. Fakat yanlış bir uyarı olduğunu düşünüyorum.

          alattin alattin (16999)
          6 yıl önce cevaplandı

          • İlginç! Bakalım daha neler göreceğiz, daha neler öğreneceğiz :) temmuz 6 yıl önce
          • @temmuz biz de öğreniyoruz işte. işe yarar bir site :) alattin 6 yıl önce
          • :) @alattin temmuz 6 yıl önce