Sildiğim Instagram hesabının kullanıcı adını nasıl alırım?

Mesela örnek vereyim; ahmetarslan kullanıcı adı İnstagram'da yok, ama ben onu almak istiyorum. Ama alınamaz diyor, çünkü ben 1 yıl önce ahmetarslan adlı hesabımı sildim. Sildim tamam, eski kullanıcısıydım, ama şuan kimse alamıyor, yani aktif değil. Öyle kullanıcı adı da yok. Neden o kullanıcı adını tekrar kullanamıyoruz? İlla sonuna bir harf ya da sayı koyarak alabiliyoruz?

givozip givozip (0)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İnstagram hakkında pek bilgim yok ama ilk kayıt yaptıgın isim veritabanın da saklanmıştır.benzer kulanıcılar olmasın diye ondandır tahminimce..

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Evet, demek istediğim bu. Veri tabanında o kullanıcı adı var. Onu alamıyorum. givozip 6 yıl önce
    • işte sorun burda o hesap geri almalısın onun dışında bi çözüm bilmiyorum krsn 6 yıl önce

    Hesabınızı siz kendi isteğinizlemi kapattınız yoksa kapatıldı mı?

    Ben daha önce kendi isteğimle kapattığım bir hesabın kullanıcı adını alabilmiştim. Ama güvenlik amacıyla bu kuralı değiştirmiş olabilirler. Kapanan hesabınız için Instagram ile iletişime geçin. Belki hesabınızın bir ihtimal kurtulma şansı vardır.

    Şu formu doldurmayı deneyin: https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

    Buna ek olarak şurayı inceleyin: https://www.facebook.com/help/instagram/513717858639392

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Birincisi hesabı sildim. İkincisi ise: Instagram hesabınızda kayıtlı e-posta adresi diyor. Ben onu hatırlamıyorum. Ben sadece dediğim gibi o kullanıcı adını almak istiyorum, ama öyle kullanıcı yok. givozip 6 yıl önce
    • Eğer hatırlamıyorsanız bu form işe yaramaz. Instagram eski kullanıcı adını vermiyorsa yapacak bir şey yok maalesef. @givozip omercik 6 yıl önce
    • İletişim falan yok mu? Türkiye ofisi? givozip 6 yıl önce
    • Hayır. Instagram'ın Türkiye'de resmî olarak müşteri hizmetleri gibi bir yeri yoktur. Daha önce alınmış ancak aktif olmayan bir kullanıcı adı alınamıyor sanırım. @givozip omercik 6 yıl önce
    • Yok yani bir çözümü .ss givozip 6 yıl önce
    • Ben daha önce aldığımı hatırlıyorum. Hesabımı silmiştim ve bir süre sonra yine aynı kullanıcı adıyla almıştım. Ama sanırım o zaman kullanıcı adımı değiştirmiştim silmeden önce, şimdi aklıma geldi :) @givozip omercik 6 yıl önce
    • Veritabanından silsek keşke :D givozip 6 yıl önce