Sildiğim Instagram kullanıcı adıyla tekrar hesap açamıyorum

Eskiden ilk çıktığı yıllar bir hevesle üye olup daha sonra sildiğim Instagram hesabım vardı. Şimdi tekrar üye oldum fakat sildiğim hesabın kullanıcı adını alamıyorum. "Kullanıcı adını alamazsınız" diyor. Öyle bir kullanıcı da yok, sildim onu yıllar önce. Ama niye alamazsınız diyor? Ben onu almak istiyorum ne yapmalıyım?

gercekhayat gercekhayat (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Spotify da o mantıkla çalışıyor. Daha önce bir kullanıcı adıyla açtığın hesabı silsen bile aynı kullanıcı adıyla tekrar kayıt olamıyorsun.

    Sanırım Instagram'ın sistemi, o hesabı silsen bile kullanıcı adını almana izin vermiyor olsa gerek.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • mesela İnstagram/kullanıcı adım böyle giriyorum sayfa yok diyor ee kardeşim ver işte :(( hiç mi yolu yok hocam bunun? gercekhayat 6 yıl önce
    • Birisi alıp daha sonra hesabı dondurmuş olabilir mi? Normalde alabiliyor olman lazım @gercekhayat omercik 6 yıl önce
    • benden başka kimse almaz ki onu ama gercekhayat 6 yıl önce
    • Belli olmaz, alabilir neden alamasın? @gercekhayat omercik 6 yıl önce
    • soyadım değişik çünkü gercekhayat 6 yıl önce

    Yardım edecek var mı?

    gercekhayat gercekhayat (1)