Silikon vadisine girmek için ne yapmalıyım?

Arkadaşlar mrhba ben lise 3'deyim bilişim teknolojileri okuyorum ve silikon vadisene girmek istiyorum .

Ordaki bir şirkete girmek için ne yapmalıyım ne okumalıyım

gnhn gnhn (7)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Silikon vadisinde pek çok teknoloji şirketi var.  Bunlarda çalışmak elbette diğer şirketlerde iş bulmakdan daha zor.

    Öncelikle eğitiminizi tamamlamalı ve kendinizi geliştirmelisiniz.   Yazılım veya donanım üzerine kendinizi iyi yetiştirirseniz, iyi de ingilizce ile özgeçmişinizi Silikon vadisindaki şirketlere gönderebilirsiniz.

    Ne okumalıyım sorusuna şöyle bir cevap vereyim, ne okuduğunuzun pek bir önemi olmayacak. Bilgi birikiminiz, çalıştığınız projeler, geliştirdiğiniz uygulamaların fark yaratması lazım.

    Kolay değil fakat imkansız değil. Üniversitede yazılım, bilgisayar, elektronik, fizik, matematik muhendislik fakultelerinden birini tercih edebilirsiniz.

    Elbette amacınız iyi bir yazılımcı olmaksa bilgisayar veya yazılım mühendisliği tercihiniz olmalı.

    Fakat okul tek başına çözüm değil. Ne silikon vadisi ne de buradaki şirketler için.  Kişisel gelişiminizi sürekli devam ettirmelisiniz.

    Yazılımla alakalı güncel teknolojileri takip etmelisiniz. Bu çalışmaları yaparken rakiplerinizin de MIT, Harvard gibi üniversitelerden mezun kişilerin olacağını da unutmayın. Bu sebepten,  geliştirdiğiniz projeler, bilgi birikiminiz ön plana çıkacak. Böyle bir duruma bolca eksi ile başlayacaksınız o yüzden vaktinizin kıymetini bilin ve sürekli öğrenin.

    murat murat (12492)