Silinemeyen dosya ve klasörler programsız nasıl silinir?

Bir klasörü silmek istediğimde Klasör Kullanılıyor - Klasör veya dosya başka bir programda açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor hatası alıyorum ve klasörü silemiyorum.  Klasör Kullanılıyor - Klasör veya dosya başka bir programda açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor hatasının çözümü nedir? Silinemeyen dosya ve klasörler programsız nasıl silinir?

alattin alattin (16999)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Klasör Kullanılıyor - Klasör veya dosya başka bir programda açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor hatasının çözümü

    Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemlerinde Kaynak İzleyici uygulaması silinemeyen dosya ve klasörleri silmek için size yardımcı olacak güzel bir uygulamadır.

    Sizde aşağıdaki gibi Klasör Kullanılıyor - Klasör veya dosya başka bir programda açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor hatası alıyorsanız bu çözüm size yardımcı olacaktır.

    Klasör kullanılıyor

    Silinemeyen dosya veya klasör silme

    1. Bilgisayarınızın arama bölümüne Kaynak İzleyicisi yazın.
    2. Kaynak izleyicinisi çalıştırın.
    3. Kaynak İzleyicisi  uygulamasında CPU sekmesini tıklayın.
    4. Daha sonra İlişkili Tanıtıcılar bölümünü tıklayın. Bu bölüm görünmüyorsa aşağıda gösterilen simgeyi tıklayın.
      kaynak izleyici - ilişkili tanıtıcılar
    5. Kaynak İzleyicisi -  İlişkili Tanıtıcılar bölümünde arama bölümüne silinemeyen dosya ya da klasörün adını yazın.
    6. Arama işleminin bitmesini bekleyin.
      Arama işlemi
    7. Daha sonra Görev yöneticisini açın CTRL - SHIFT - ESC tuşunun üçüne birden basarak görev yöneticisini açabilirsiniz.
    8. Görev yöneticisinde  İlişkili Tanıtıcılar arama sonucunda bulunan uygulamaları bulun.
    9. Sağ tuşla tıklayın ve İşlem ağacını sonlandır seçeneğini seçin.
      görev yönetici işlem ağacını sonlandır
    10. Bunu arama sonucunda bulunan tüm uygulamalar için yapın.
    11. Görev yöneticisinde olmayanları atlayın.
    12. Şimdi klasör ya da dosyayı silmeyi deneyin.

    Bu şekilde silinemeyen dosya ve klasörleri silebilirsiniz.

    alattin alattin (16999)