silinen dosyayi abc.eslock olunca hangi formatla aratarak geri getirilebilirim

Telefonumun kamerasi ile bir takım videolar çekmiştim youtube ye atıcam şirket telefonu diye şifrelemek zorunda kaldım ben bu videoları eslock ile şifreledim yani video normalde şu ismi 2017_01_12-5421.mp4 ben onu şifreleyince 2017_01_12-5421.mp4.eslock oldu ve ben bu videoları yanlışlıkla sildim silinen dosyaları geri getiren programları denedim ama video olarak aratinca benim bu aradığım videolarım çıkmıyor galiba formati değişti ben ne diye aramalıyım lütfen yardımcı olun çok önemli

kullanici53493 kullanici53493 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarda silinen her dosyayı geri getirmek garanti edilemiyor.Harddisk üzerinde silinen dosyaların üzerlerine yeni dosyalar eklendiğinde eski silinen dosyalar kurtarılamaz olabiliyor.

    Silinen dosyaları geri getirmenin en sağlıklı yolu, dosyayı silinmesinin hemen ardından kurtarmaya çalışmak olmalı.Ayrıca silinen dosyaları geri getirmek isteyen bir kullanıcı bilgisayarına hiçbir program, veya harddiskte yer arttıracak bir harekette bulunmamalı.Buradaki önemli kriter silinen dosyaların bulunduğu sektörlere yeni dosyaların eklenmemesi.Eğer yeni dosyalar silinen dosyaların olduğu bölüme yazılırsa, silinen dosyalar geri getirilemez duruma düşecektir.

    Silinen dosyaları geri getirmeyi sağlayan Recuva isimli programı kullanabilirsiniz.Program linkine buradan ulaşabilirsiniz.

    Ayrıca piyasada çok çeşitli silinen dosyaları geri getirmeye yarayan programlar var.Bunların çoğu iş yapıyor.Birçok programı denemelisiniz, hangisinin dosyanız üzerinde etkisi olacağını test ederek görmeniz gerekiyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • ismail abi telefondan dosya kurtarmaya çalışıyorum sen sorumu yanlış anlamışşın telefondaki videolarımı es dosya yöneticisi ile şifreledim ve dosyanın fotmatı 2017_01_12-5412.mp4.eslock oldu yani eslock olmasa video diye bulurum ama .eslock işi bozuyor nasıl bulabilirim diye sordum ben kullanici53493 7 yıl önce
    • @kullanici53493 evet ben bilgisayar olarak düşündüm nedense :) Sorunda dosyayı sildiğini belirtmişsin, bu yüzden ilk olarak dosyayı geri getirmen gerekli.Geri getirme ardından dosyan .eslock olmayan hali ile de geri yüklenebilir.Bunu test etmelisin.Android için geri yükleme programları da mevcut.Buradaki linkten ulaşabilirsin https://uzmanim.net/soru/android-de-atilan-formatta-veri-geri-yuklemesi-mumkun-mudur/8577 ismailsarp 7 yıl önce

    Telefonu PC'ye bağlayıp Recuva gibi bir program ile derin tarama (Deep Scan) yapabilirsiniz. Bu taramada dosyanın türünün bir önemi olmadan kurtarma işlemi yapılır.  Taramaya başlamadan All Files (tüm dosyalar) seçeneğini seçerek tarama yapın.

    hakan hakan (15424)