Silinen Internet Explorer internet geçmişi nasıl geri getirilir?

Internet Explorer'da geçmişi silindiğinde tekrar geri almak mümkün mü?

Silinen internet geçmişi nasıl geri getirilir?

seda44 seda44 (6)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Internet Explorer'da internet geçmişi temizlenmiş ve geri almak istiyorsanız yapabileceğiniz en basit işlem

    Sistem Geri Yükleme'yi kullanmaktır.

    1. Başlattan Çalıştıra gelin
    2. Çalıştır bölümüne şu komutu yazın ve enter tuşuna basın
      rstrui.exe
    3. Sistem geri yükleme açılacaktır. Sistem geri yüklemedeki yönergeleri izleyerek bilgiaayarını silinme öncesi tarihe getirin.

    Diğer bir yöntem index.dat dosyasının analiz edilmesidir.

    1. arama bölümüne index.dat yazın ve aratın.
    2. index.dat dosyası
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies\index.dat
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies\Low\index.dat
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Local\Microsoft\Windows\History\History.IE5\index.dat
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Local\Microsoft\Windows\History\History.IE5\Low\index.dat
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Local\Microsoft\Windows\History\History.IE5\index.dat\MSHistXXXXXXXXXXX\index.dat
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Local\Microsoft\Windows\History\History.IE5\Low\index.dat\MSHistXXXXXXXXXXX\index.dat
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5\index.dat
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Low\Content.IE5index.dat
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\UserData\index.dat
      C:\Users\<[Kullanıcı Adı]>\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\UserData\Low\index.dat

      yollarından birinde olabilir.

    3. Daha sonra Index.dat Viewer yazılımı ile silinen internet geçmişini görüntüleyebilirsiniz

    4. Index.dat Viewer programını buradan indirebilirsiniz.

    hakan hakan (15394)