silinen internet geçmişi

Silinmiş internet geçmişini nasıl bulabiliriz?

zhr88 zhr88 (1)
10 yıl önce sordu

  • hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? biraz detay verir misiniz? murat 10 yıl önce

Toplam 1 Cevap

  1. Eğer bir google hesabınız varsa ve Google Web Geçmişimi Aktif ettiyseniz https://history.google.com/history/ adresinden Web geçmişini görebilirsiniz.

  2. Eğer Sistem Geri Yükleme açık ise; Sistem Geri Yükleme ile silinme tarihinin öncesine  gitmeyi deneyebilirsiniz.
    Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Sistem Geri Yükleme yolunu izleyin. Sistem Geri Yüklemeden eski bir tarihe dönüş yapın. Bu sayede silinen internet geçmişi bilgileri'de gelecektir.
  3. Index.dat dosyası üzerinden silinen internet geçmişini görebilirsiniz. Başlatı tıklayın ve arana kutusuna Index.dat yazın.  Bilgisayarınızda Index.dat dosyasını aratın.
  4. Index.dat dosyasını bulamazsanız recuva ile sistemi taratın ve silinen dosyalar içerisinde arayın.
    Bunun için recuva silinen dosyaları kurtarma programını kullanabilirsiniz.
    Silinen dosyaları geri getirme linkinden Recuvayı nasıl kullanmanız gerektiği anlatılmıştır.
    Recuva ile sistemi tarayın ve  index.dat dosyasını kurtarın. Daha sonra  index.dat inceleme programını buradan indirin. index.dat inceleme yazılımı index.dat dosyası içerisinde bulunan ziyaret edilen site bilgilerini ekrana getirecektir.

Silinen internet geçmişini görebilmek için yapılacak işlemler bu kadardır.

hakan hakan (15424)