Silinen mailleri geri getirme

Outlook Express, Windows Live Mail, veya Mozilla Thunderbird programlarından birini kullanıyorsanız ve maillerinizi yanlışlıkla sildiyseniz, silinen maillerin geri dönüşüm kutusuna gönderilmediğini fark edeceksiniz. Yani Outlook Express, Windows Live Mail, veya Mozilla Thunderbird  programlarından birinden mail silerseniz bunlar geri dönüşüm kutusuna gönderilmez ve doğrudan silinirler.

Silinen mailler nasıl geri getirilir? Silinen mailleri kurtarmak mümkün müdür?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Outlook Express, Windows Live Mail, veya Mozilla Thunderbird programlarından birinden mail silerseniz, silinen maili de silinmiş öğeler klasöründen silerseniz, bu maili geri dönüşüm kutusunda bulamazsınız.

    Recuva ile silinen mailleri geri getirmeniz mümkün.  Recuva ücretsiz bir mail kurtarma yazılımıdır.

    Recuva silinen mailleri kurtarma yazılımını buradan indirebilirsiniz.

    Recuva silinen mailleri kurtarma yazılımını indirdikten sonra kurulumunu gerçekleştirin.

    Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken bir aşama yoktur.  Olumlu seçenekleri tıklayarak kurulumu bitirebilirsiniz.

    Kurulum bittikten sonra açılacak Recuva Kurtarma Sihirbazı ekranında (Welcome to Recuva Wizard)Next butonunu tıklayın.

    File Type ekranında silinen ve kurtarmak istediğiniz dosya türünü seçin.

    Silinen mailları geri getirmek için için Email seçin.

    File Location Ekranında dosyanın nereden silindiğini seçmelisiniz.

    Silinen dosyanın  hangi konumdan silindiğinden emin değilseniz o zaman I'm not sure seçmelisiniz.

    Sonrasında Next  butonuna basın.

    Thank you, Recuva is now ready to search your files ekranında  Enable Deep Scan işaretleyin.

    Enable Deep Scan sayesinde derinlemesine bir tarama gerçekleşecektir. İşlem biraz uzun sürecektir fakat bu sayede silinen fotoğraflar derinlemesine aranacaktır.

    Start butonlarını tıklayarak silinen mailleri geri getirmesilinen mailleri kurtarma işlemine başlayabilirsiniz.

    RecuvaSilinen mailleri kurtarma ekranında silinen dosyaları listeleyecektir.

    Buradan teker teker kurtarmak istediğiniz fotğrafları seçebilirsiniz veya yanında FileName yazan  kutuyu işaretleyerek tümünü seçebilirsiniz.

    Daha sonra pencerenin sağ alt bölümünde bulunan Recover butonunu tıklayın.

    Klasöre gözat penceresi çıkacaktır. Klasöre gözat penceresinde silinen mailleri geri getirmek için kullanılacak  konumu seçin. Bu konum kurtarma yaptığınız medya ile aynı olmamalıdır.

    Silinen mailleri geri getirmek recuva silinen maileri kurtarma yazılımı ile oldukça kolaydır.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Windows Live Mail'de silinen mailler Silinmiş Öğeler klasörüne taşınır. Recuva'yı kullandım ve Derin Tarama özelliğini kullanıp, yaklaşık 4 saat boyunca tarattım ama program hiçbir mailimi bulamadı.

      rapper256 rapper256 (1)