Silinen rar dosyasındaki verileri nasıl geri getiririm?

merhaba arkadaşlar ben yanlışıklen extreme 17 v1-v1.1-v2-v2.1 rardan çıkarılmış dosyaları sildim O&O DiskRecevory  progragmıyla sildiğim sürücüyü seçip tarattım buldu o program ama dosyaları eksik buldu v1 in rardan çıkmış hali 16 gb program 5 gbsini buluyor indirmiş olduğum rarlarıda çoktan silmiştim eksiksiz sildiğim dosyaları bulabileceğim program varmı

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    RAR'daki dosyaların uzantısına ve türüne göre bu değişir. Sen bi programın dosyasını mı sildin?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    Recuva gibi bir programla tekrardan taratmayı denyebilirsin. Ama burada dikkat etmen gereken nokta şu: dosya silme işlemi gerçekleştikten sora bilgisayarına hiç bir program yüklememiş, hiç bir dosya kopyalamamış olman gerekir. Bunu yaptıysan kurtarma şansın azalır. Çünkü yeni kurulan bir program silinen verilerin üzerine yazılmış olabilir.

    Tabi Rar dosyasının içinden doğrudan sildiysen (Rar'ı Winrar gibi bir programla görüntüleyip doğrudan içinden sildiysen) işin çok zor geri gelme ihtimali çok düşüktür.

    hakan hakan (15424)