silme tuşu sürekli silmiyor

Merhaba,

Harf Silme Tuşuna basılı tutunca metni sonuna kadar hızla siler ya hani. Benim bilgisayarın silme tuşu basılı tutunca bir tane harf silip duruyor, Tık tık tık silme ile siliyor. nasıl düzelir? Lenovo ideapad y550

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Denetim Masası'na girip sağ üst köşedeki arama bölümüne "klavye" kelimesini yazın ve karşınıza gelen seçeneklerden Klavye ayarlarına girin. {Resim 1}

    Buna tıkladığınızda karşınıza bir pencere gelecek. Burada sizin için önemli olan "Yineleme gecikmesi" ayarıdır. Eğer backspace (yani silme tuşuna) basar basmaz seri bir şekilde o an ekrandaki yazılar silinsin istiyorsanız bu ayarı en sona çekmenizi öneririm. Çektikten sonra Uygula demeniz yeterli olacaktır. {Resim 2}

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hocam dediğini yaptım ama bu sefer 3 tane harfi hızlı siliyor sonra yine donuyor. 5-6 kez denedim yine aynı oluyor aserifkuzu 6 yıl önce