Silverlight - tivibu siyah ekran sorunu...

  1. Active@ File Recovery Professional 14    LSoft Technologies Inc
  2. Adobe Acrobat Reader DC - Turkish    Adobe Systems Incorporated
  3. Adobe AIR    Adobe Systems Incorporated
  4. Adobe Flash Player 17 NPAPI    Adobe Systems Incorporated
  5. Adobe Shockwave Player 12.1    Adobe Systems, Inc
  6. Advanced SystemCare 8    IObit
  7. AIMP3    AIMP DevTeam
  8. Auslogics BoostSpeed 7    Auslogics Labs Pty Ltd
  9. Auslogics Browser Care    Auslogics Labs Pty Ltd
  10. Auslogics DiskDefrag    Auslogics Labs Pty Ltd
  11. Auslogics Duplicate File Finder    Auslogics Labs Pty Ltd
  12. Auslogics File Recovery    Auslogics Labs Pty Ltd
  13. Auslogics Registry Cleaner    Auslogics Labs Pty Ltd
  14. Auslogics Registry Defrag    Auslogics Labs Pty Ltd
  15. Bandicam    Bandisoft.com
  16. Bandisoft MPEG-1 Decoder    Bandisoft.com
  17. Bandizip    Bandisoft.com
  18. Battery Calibration    Micro-Star International Co., Ltd.
  19. BitComet 1.38 64-bit    CometNetwork
  20. Boot Configure    Application
  21. CCleaner    Piriform
  22. DivX Setup    DivX, LLC
  23. Dragon Gaming Center    Micro-Star International Co., Ltd.
  24. Driver Booster 2.3    IObit    9.4.2015
  25. ESET Smart Security    ESET, spol s r. o.
  26. Freemake Video Converter version 4.1.6    Ellora Assets Corporation
  27. FrostWire 6.0.7    FrostWire LLC
  28. Game Assistant 2 Beta    IObit
  29. Game Booster 3    IObit
  30. Gaming Mouse Driver
  31. GOM Audio    Gretech Corporation
  32. GOM Player    Gretech Corporation
  33. Google Chrome    Google Inc.
  34. Google Drive    Google, Inc.
  35. Hotspot Shield 3.42    AnchorFree Inc
  36. Intel(R) Manageability Engine Firmware Recovery Agent    Intel Corporation
  37. Intel(R) Management Engine Components    Intel Corporation
  38. Intel(R) Processor Graphics    Intel Corporation
  39. Intel(R) Rapid Storage Technology    Intel Corporation
  40. Intel® Driver Update Utility    Intel
  41. IObit Malware Fighter 3    IObit
  42. IObit Uninstaller    IObit
  43. Java 8 Update 40    Oracle Corporation
  44. K-Lite Mega Codec Pack 11.0.8
  45. KB9X Radio Switch Driver    ENE TECHNOLOGY INC.
  46. KLM    Application
  47. KMPlayer (remove only)    PandoraTV
  48. Malwarebytes Anti-Malware 2.1.4.1018 sürümü    Malwarebytes Corporation
  49. MEGAsync    Mega Limited
  50. Microsoft ASP.NET MVC 4 Runtime    Microsoft Corporation
  51. Microsoft Office Professional Plus 2013    Microsoft Corporation
  52. Microsoft Silverlight    Microsoft Corporation
  53. Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable    Microsoft Corporation
  54. Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable (x64)    Microsoft Corporation
  55. Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x64 9.0.30729.6161    Microsoft Corporation
  56. Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.6161    Microsoft Corporation
  57. Microsoft Visual C++ 2010  x64 Redistributable - 10.0.40219    Microsoft Corporation
  58. Microsoft Visual C++ 2010  x86 Redistributable - 10.0.40219    Microsoft Corporation
  59. Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable (x64) - 11.0.61030    Microsoft Corporation
  60. Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable (x86) - 11.0.61030    Microsoft Corporation
  61. Microsoft Visual C++ 2013 Redistributable (x64) - 12.0.30501    Microsoft Corporation
  62. Microsoft Visual C++ 2013 Redistributable (x86) - 12.0.30501    Microsoft Corporation
  63. Microsoft Visual Studio 2010 Tools for Office Runtime (x64)    Microsoft Corporation
  64. Mozilla Firefox 37.0.1 (x86 tr)    Mozilla
  65. Mozilla Maintenance Service    Mozilla
  66. MPC-HC 1.7.8 (64-bit)    MPC-HC Team
  67. MSI Remind Manager    Micro-Star International Co., Ltd.
  68. Nokia Connectivity Cable Driver    Nokia
  69. Nokia Suite    Nokia    8.4.2015        3.8.54.0    Tüm kullanıcılar
  70. NVIDIA GeForce Experience 2.2.2    NVIDIA Corporation
  71. NVIDIA Grafik Sürücüsü 347.88    NVIDIA Corporation
  72. NVIDIA HD Ses Sürücüsü 1.3.33.0    NVIDIA Corporation
  73. NVIDIA PhysX Sistem Yazılımı 9.14.0702    NVIDIA Corporation
  74. Opera Stable 28.0.1750.51    Opera Software ASA
  75. PC Connectivity Solution    Nokia
  76. Point Blank    Zepetto & nFinity
  77. Qualcomm Atheros Bluetooth Suite (64)    Qualcomm Atheros Communications
  78. Qualcomm Atheros Killer Performance Suite    Qualcomm Atheros
  79. Realtek Card Reader    Realtek Semiconductor Corp.
  80. Realtek High Definition Audio Driver    Realtek Semiconductor Corp.
  81. SCM    Application
  82. Skype™ 7.0    Skype Technologies S.A.
  83. Smart Defrag 4    IObit
  84. Sound Blaster Cinema    Creative Technology Limited
  85. Spotify    Spotify AB
  86. SUPER CHARGER    MSI
  87. Surfing Protection    IObit
  88. USB Disk Security    Zbshareware Lab
  89. VLC media player    VideoLAN
  90. WebP Codec for Windows 0.19    Google Inc
  91. Windows Sürücü Paketi - Nokia pccsmcfd LegacyDriver
  92. WinRAR 5.21 (64-bit)    win.rar GmbH
  93. Yandex    YANDEX
  94. Yandex.Disk    Yandex
  95. µTorrent    BitTorrent Inc

Yukarıda bilgisayarımdaki programların listesini yazdım ve koyu yazılarda tivibu sorunuma yol açabileceğini düşündüğüm uygulamaları belirttim. Sorunu kısaca yazıcak olursam şöyle...

Bi kaç gün önce bilgisayarıma format attım gerektiği gibi driverları ve programları yukledim, başta bi sıkıntı yoktu ama sonra tivibi indir izle programı izlerken hata verip kendini kapatmaya başladı sonrada hiç açılmaz oldu bende tivibu web sayfasından izlemeye başladım ancak bi süre sonra orda da sadece siyah ekran gelir oldu. Napıcam nasıl düzelticem derken tivibuyu sil-yukle / Silverlight'ı sil/yükle yaptım düzelmedi, ne tivibu indir izle programı açılıyor nede tivibu web sayfası açılıyor...Başta sıkıntı silverlight'dan kaynaklanıyor sanıyodum ama silverlight başka sitelerde sorunsuz çalısıyor. Neyse dedim yüklediğim uygulamalar böyle bi sıkıntı çıkarmış olabilirmi derken ANTIMALWARE programlarını antivirüsleri sırayla kapatarak tivibu indir izleyi açmaya çalıştım ve IOBİT MALWARE FİGHTER kapalıyken tivibu indir izle programı açılmaya ama sadece siyah ekran gelicek şekilde açılmaya başladı.... Yukarda bu sıkıntıya yol açmış olabileceğini düşündüğüm programları(Antivirüs-Antimalware-sistem hızlandırıcılar...) koyu yazı ile belirtip programlarımın listesini yazdım zaten, şu işlerden anlayan biri sorunumu çözerse çok iyi olucak, şimdiden teşekkürler.

ertugrul91 ertugrul91 (1)
8 yıl önce sordu

  • Windows 8.1 Pro x64 (Güncellemerin hepsi yüklendi) ertugrul91 8 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Sorun çözüldü! Sıkıntı kayıt defteri girdilerindeydi sanırım. Önce revo uninstaller'ı yükledim ve silverlight ile tivibu'yu o programla silip gelişmiş taramasıyla artakalanları temizledim sonra iobit-auslogic-registry cleaner vs ile bi temizlik yapıp bilgisayarı yeniden başlattım daha sonra önce silverlight'ı sonra tivibu'yu yükledim ve çalıştırdım tivibu indir izle başta çalışmadı ama sitesinde girdim açıldı bende IOBİT Malware Fighter'ı kapayıp sildim tivibu indir izle programıda çalıştı... Boyle sıkıntı yaşayanlar olurmu olursa bu kesin çözüm mü bilmem ama ben bu şekilde hallettim ve şuan bütün sıkıntılar çözüldü

ertugrul91 ertugrul91 (1)