SIM ağ PIN'i bloke oldu hatası

Merhaba

Ben ithalatçı garantili bir telefon aldım ve SIM kartımı takıp çalıştırdığımda SIM ağ PIN'i bloke oldu hatası veriyor. Bunu çözmek için birkaç araştırma yaptım ama ürünün hangi ülkeden ithal edildiğini bilmiyorum ve yurtdışından alındığına dair fişim yok. Onun yerine ithalatçı firmanın fişi var. Yardım edebilir misiniz ?

yagiz123276 yagiz123276 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İthalatçı telefonlar çokk sıkıntılı ve almanızı kesinlikle ve kesinlikle öneriyorum. IMEI sorunu yaşarsınız ve sim sorunu yaşarsınız bunlar normal ithalatçı garantili telefonlarda.

    İnternet üzerinden telefon alacağın zaman Türkiye garantili olmasına dikkat et ve servisine de dikkat et.

    Herkes biliyor ki ithalatçı telefonlar uzun oluyor ve ucuz diye alıyorsunuz.

    İthalatçı telefonlar yurt dışından alınıyor ve Türkiye de işlenip satılıyor. IMEI hataları ve sim kartı yani pin hataları alıyorsunuz.

    Senin çözümün:

    Telefonunu bir servise göster ve sorununu anlat sana yardımcı olurlar ama para istiye bilirler.

    darkcrak darkcrak (5158)
    4 yıl önce cevaplandı

      Problemi ithalatçı firmaya iletmen gerekiyor. Hatta yol yakınken aldığın siteye iade etmeni bile tavsiye edebilirim. Senin bir suçun yok, o telefonun IMEI numarası bile kayıtlı olmayabilir.

      omercik omercik (9418)
      4 yıl önce cevaplandı

      • @farurhenho ithalatcı garantili telefonlar 2. El mi? darkcrak 4 yıl önce
      • İkinci el olacak diye bir kural yok elbette. Sadece o telefonu üreticisi yerine A firması Türkiye'ye getirip satıyor gibi düşünebilirsin. Bir sorun olduğunda A firmasıyla muhatap olacaksın. @darkcrak omercik 4 yıl önce
      • Teşekkürler @farurhenho 😊 darkcrak 4 yıl önce