SIM: Hizmet yok. Seçilen ağ (Vodafone Türkiye) kullanılamıyor

Telefonumda aniden şebeke kayboldu. Kimseyi arayamıyorum bana telefonda gelmiyor. Ekranda SIM: Hizmet yok. Seçilen ağ (Vodafone Türkiye) kullanılamıyor uyarısı var. Sorun ne olabilir? SIM: Hizmet yok hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SIM: Hizmet yok. Seçilen ağ (Vodafone Türkiye) kullanılamıyor hatası SIM kart ile telefon arasında bağlantı kesildiğinde ortaya çıkar.

    Telefonunuzdan SIM kart oynamış, temas etmiyor olabilir. Telefondan SIM kartı çıkartın ve yerine tekrardan takın. Bu işlemden sonra telefon SIM kartı görecektir. Düşük bir ihtimal de olsa bazen SIM yuvası hasar görür veya temassızlık oluşur. Bu durumda telefonun yetkili servise götürülmesi gerekir.

    SIM: Hizmet yok. Seçilen ağ kullanılamıyor SIM kartın yuvasından oynaması sonucu çokça karşılaşılan bir sorundur.

    alattin alattin (16984)