Sim karta virüs bulaşabilir mi?

İçerisinde virüs veya casus yazılım barındıran bir telefonda kullanılmış olan sim karta virüs bulaşır mı? Telefondaki virüs veya casus yazılım sim karta da geçebilir mi?

sselim sselim (6)
1 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Teorik olarak SIM karta viüs bulaşabilir. Ama günümüz dünyasında buna Hayır cevabı verebilirim. Sim karta virüs bulaşmaz.

    Bugüne kadar SIM karta bulaşan bir bir virüs ortaya çıkmadı.  Kafanızı karıştıracak detaylara girmek istemiyorum.

    Şuanda SIM karta bulaşacak casus yazılım veya virüs mevcut değil.

    murat murat (12492)
    1 ay önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim. Peki sosyal medyadan, whatsapptan veya internet üzerindeki herhangi bir yerden indirilen fotoğraf ve videolardan telefona virüs veya zararlı yazılım bulaşma riski var mı? sselim 1 ay önce
    • İndirilen sadece fotoğraf, video ise bunlardan virüs bulaşmaz. Ama dikkatli olmak lazım. Ayrıca sadece indirmek ile virüs bulaşmaz. Virüsün kendini dahi indirsen çalıştırmayı denemedikten sonra virüs bulaşmaz. @sselim murat 1 ay önce