SIM kartı takmadan önce telefonu kapatmalı mıyım?

merhaba arkadaşlar ben vodafone olan numaramı türkcelle taşıdım türkcell bayisinden başka bir sim kart verdiler mesaj gelecek eski hattınıza ordaki talimatlara uyun dediler mesaj geldi 04-08-2018 saat 00:28 de yeni simkartınızı takın dediler ben şimdiden vodafone simkartı çıkarttım yeni sim kartı takmak için saati bekliyorum birde yeni sim kartı takmadan önce telefonu kapatmalımıyım yoksa kapatmadanmı yeni sim kartı takmalıyım az vakit kaldı pin 1 puk 2 pin 2 puk 2 var acil cevap verirseniz minnettar olurum

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sİmkartı değiştirmek içintelefonu kapatmana gerek yok. Telefon açıkken de sim kartı değiştirebilirsin.

    Yeni SIM kartı taktıktan sonra sana sadece PIN soracak. Diğerleri başka zaman gerekli olacaktır. Örneğin PIN kodunu defalarca yanlış girersen telefon kilitlenir ve o zaman PUK girmen isternir.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @murat bey peki numaramı değiştirdiğim türkcell bayi yetkili kişi hattınız faturalı olduğu için AKILLIFATURA yazıp 2222 ye göndermeniz olacak dedi aylık fatura 29 tl bende hat açıldıktan sonra 2222 ye AKILLIFATURA YAZIP gönderdim gelen mesajda şöyle yazıyor Akıllı fatura ile faturanız sözünüzü dinler paketiniz bittiğinde kullanımı durdurur dilerseniz avantajlı ek paketlerle kullanıma devam edersiniz bu özelliği ücretsiz kullanmak için mesajı EVET yazıp cevaplayabilirsiniz bu durumda ne yapmalıyım gorele28 5 yıl önce
    • Normalde akıllı faturanın 3 TL aylık ücreti var. Sanırım kampanya yapmışlar ve sana ücretsiz. Aldığın pakette 3GB internet var diyelim. Sen bunun tamanını kullandın ve fark etmedin normalde ilave kullandığın her GB için para ödersin. Akıllı fatura burada devreye giriyor. 3GB dolduktan sonra internetin kesiliyor ya da bilgilendirme geliyor. Böylece limitlerini aşmamış oluyorsun. @gorele28 murat 5 yıl önce
    • Evet demim yani dimi murat bey gorele28 5 yıl önce
    • Tercih senin, ücretsiz bir servis. Öyle bir korkun yoksa demeyebilirsin @gorele28 murat 5 yıl önce

    Alt tarafı numaranın bir operatörden başka bir operatöre taşımışsın, bu kadar heyecan yapmana hiç gerek yok. Telefonunu kapatıp yeni hattını takacaksın, daha sonra açıldığında PIN kodu sorunca PIN 1 yazanı girip yeni hattını kullanmaya başlayacaksın. Hepsi bu.

    omercik omercik (9418)