Sim kartı virüsü nasıl temizlenir?

Chrome ile telefonda internette gezinirken karşıma Telefonumun modeli ve  Telefonunuzun sim kartına virüs bulaştı. Temizlemelesinizi diye bir ekran çıktı.

Sim karta virüs bulaşabilir mi? Sim kart virüsü diye bir virüs var mı? Sim kartı virüsü nasıl temizlenir?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sim kart virüsü diye bir virüs var mı?  Sim karta virüs bulaşabilir mi?

    Sim kart virüsü diye bir şey yok. Virüsler Sim karta bulaşamazlar. Daha önce karşımıza çıkan sahte Batarya virüsü gibi bu da sahte bir virüs uyarısıdır.  Bazı web siteleri çeşitli programlama teknikleri kullanarak sizin telefon marka ve modelinizi öğrenebilirler. Fakat bu telefonunuza virüs bulaştı anlamına gelmemektedir.

    Simkart virüsü denen sadece sizi aldatmaya yönelit bir uyarı penceresidir. Karşınıza Sim kartınıza virüs bulaştı diye bir uyarı geliyorda yapmanız gereken o tarayıcı penceresini kapatmak olmalıdır.

    Sim kart virüsü bulaştı uyarısı ekranında sizi bir uygulama indirmeye yönlendirirler. Kesinlikle bu uygulamlaarı indirip telefonunuza yüklemeyin.

    Sim kartı virüsü nasıl temizlenir?

    Sim kart virüsü diye bir şey olmadığı için bu tür bir virüs temizleme yöntemi de yoktur. Fakat  telefonunuza virüs bulaşabilir. O durumda Google Play veya App Store üzerinden güvenilir bir antivirüs yazılımı indirin ve telefonunuzu taratın.

    Google Play veya App Store üzerinden şu mobil antivirüs programlarından birini indirebilirsiniz:

    • Dr Web Antivirüs
    • Avast
    • Emsisoft mobile security
    • Malwarebytes

    Bu programlardan birini indirip telefonunuzu diğer virüslere karşı taratabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)