SIM kartta bulunan numaralar Telefona ( Gmail hesabına) nasıl aktarılır? - Android

Android telefonda SIM kart üzerinde kayıtlı telefon numaraları Gmail hesabındaki kişilere nasıl aktarılır?

hakan hakan (15424)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon SIM kartında bulunan ad ve telefon numaraları kolayca Android telefona aktarılabilir. Android telefonlarda Gmail hesabı bulunmaktadır ve tüm kişiler Gmail kişiler altına kayıt edilmektedir.Bu sayede Gmail hesabınızı başka bir telefona kurduğunuzda tüm kişiler, telefon numaraları kaybolmadan yeni telefona geçecektir.

    Kişileri SIM karttan Gmail hesabına aktarma

    1. Android teledonda Kişiler uygulamasını çalıştırın.  Kişiler uygulaması tüm uygulamaların olduğu bölümdedir.
    2. Daha sonra Kişiler uygulamasında sol üst köşedeki menü simgesine dokunun (alt alta üç çizgi)
    3. Ayarlar bölümüne gidin.
    4. En alt bölümde Kişileri Yönet seçeneği olacak buradan İçe Aktar seçeneğini seçin.
    5. Daha sonra SIM Kart seçeneğini seçin. Tamam'a dokunun
    6. SIM karta kayıtlı kişiler listelenecek. Buradan istediğiniz kişileri ya da tüm kişileri seçin. Şuraya kaydet bölümünden Gmail hesabınızı seçin.
    7. OK simgesine yani çek işaretine dokunun.

    Artık kişiler SIM karttan Gmail hesabınıza aktrarılacaktır. Aktarma sırasında bazı telefon numaralarını seçmemek sizin elinizde.

    Daha sonra telefonda çift kayıt görünmemesi için SIM kart bağlantısını kesin. Böylelikle SIM karta kayıtlı numaralar rehberde görünmeyecektir.

    SIM kart rehberi ile telefon bağlantısını kesme

    1. Android telefonda Ayarlar bölümüne dokunun.
    2. Hesaplar bölümünü bulun ve dokunun.
    3. SIM1 şeklinde SIM kartı bulacaksınız. Buna dokunun.
    4. Hesabı kaldır seçeneğine dokunun.
    5. Artık SIM kart kişileri rehberde görünmeyecek.

    Bu şekilde SIM kartta kayıtlı tüm numaralar telefona aktarılmış olacaktır.

    Telefon numaralarının Gmail hesabında kayıtlı olmasının pek çok avantajı vardır. En önemli avantajı telefonu değiştirdiğinizde ve gmail hesabınızı yeni telefona kurduğunuzda tüm bilgileriniz, kayıtlı telefon numaraları Ad, Soyad gibi bilgiler yeni telefonunuza aktarılır.

    Böylelikle telefon numalarını eski telefondan yeni telefona taşıma gibi bir sorun yaşamazsınız.

    hakan hakan (15424)