Şirket bilgisayarını şirketin ilgili departmanı izleyebilir mi?

Şahsi bilgisayarım arızalı olduğu için şirket bilgisayarımı evde kullanmak zorunda kaldım.

Şirketteki ilgili departman evin WiFi'sine bağlanıp internete girdiğimde ziyaret ettiğim sayfaları ve şifrelerimi görebilir mi acaba ?

Yardımcı olursanız sevinirim.

neverbdown neverbdown (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Böyle bir işlem yapamaz. En azından legal yollarla yapamaz. Yaparlarsa da suç işlemiş olurlar.

    Ofis içinde girdiğiniz siteler vs kontrol edilebilir. Bunu size zaten dana önce söylerler, söylemek zorundalar. Ama şirket bilgisayarı da olsa siz kendi evinizden, kendi internetinizi kullanarak herhangi bir siteye girdiğinizde bunu izleyemezler.

    Bunu yapabilmesi için bilgisayara rootkit, trojan gibi illegal bir yazılım yüklemiş olmaları gerekir. Bu da suçtur.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bana garezleri yoksa o tarz bi yazılım yüklememişlerdir diye düşünüyorum :D teşekkürler neverbdown 6 yıl önce

    Şöyle birşey olabilir belki; Pc şirkette iken teamwiever, ammy admin gibi uzak masaüstü programları ile pc’ye bağlanıp tarayıcı geçmişinizden evde olduğunuz süre içinde ziyaret ettiğiniz siteleri izleyebilirler ve bu yasal olur.

    Ancak evde iken bu programları sadece izleyici modda kullanıcı izni olmadan kullanabilirler mi bilmiyorum, o da bir ihtimal.

    aserifkuzu aserifkuzu (188)
    6 yıl önce cevaplandı

    • tarayıcı geçmişini temizliyodum şifreleri vs. uzak ihtimal gibi geliyo ki kurumsal şirket yüzlerce çalışandan bana kafayı takmamışlardır umarım teşekkğrler neverbdown 6 yıl önce