Şirket internetinden uzak masaüstü bağlantısı yapamıyorum.

Merhabalar , şirketin internet hattından uzak masaüstü ile server ıma bağlanamıyorum. Fakat telefonumdan internet yayını yapıp ondan bağlandığımda server a giriyor. Şirkette de daha önce giriyordu. Sizce neden şu anda bağlantı yapamıyoru.

enoua enoua (108)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şirketinizde bir firewall devreye alınmış olabilir mi?

    Şirket ağınızdan bağlanamıyor, telefondan bağlanabiliyorsanız bunun anlamı şirket ağınıın bir şekilde uzakmasa üstü bağlantısını engellediğidir.

    Router, modem gibi bir cihazda değişiklik oldukysa varsayılan olarak router, modemde firewall açık geliyor ve farklı portları kullanmanızı engelliyor olabilir.

    Aranızda bir firewall ve engelleme durumu var mı bunu anlayabilmek için basit bir test yapabilirsiniz:

    Komut isteminde şu komutu yazın

    telnet sunucunuz.com 3389

    bu işlem sunucunuza bir bağlantı isteği gönderir.

    Eğer firewall varsa ve engelliyorsa

    3389  Bağlantı başarısız

    şeklinde hata mesajı alırsınız.

    Bu durumda yapılması gereken firewall içinden 3389 numaralı porta outbound isteklere izin verilmelidir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Böyle bir durumda ne yapmam gerekiyor. Fortigate kullanıyoruz firewall için. Ama 2 gün önce bağlanıyordu daha. enoua 9 yıl önce
    • cevaba basit bir test ekledim, firewall ile ilgili ne yapılmalı onu da yazdım. Sistem yöneticiniz varsa durumu onunla paylaşın murat 9 yıl önce
    • teşekkürler. Birkaç işlemden sonra bağlanabildim. enoua 9 yıl önce
    • Sorun firewall'dan mıymış? murat 9 yıl önce
    • Evet kısıtlanıyormuş benim bilgisayar . enoua 9 yıl önce

    Local ipsini yazamıyorsan bağlanmaz , telefonundan net açıp o şekilde bağlanıyor ise statik ip yazmış olabilirmisin remote satırına .

    dyildiz dyildiz (183)
    9 yıl önce cevaplandı

    • statik ip ile bağlanıyorum zaten VDS ime. enoua 9 yıl önce