Sistem açılmıyor(çok acil)

Arkadaşlar bilgisayar basında sınava çalışıyorum bi anda ekran gitti reset attı ve sisten acilmasi ekrana gele hata;

Non-system disk or disk error

Replace and strike any key when ready

Lütfen yardım edin sabah sınava giricem yetiştirmem gereken konular var

Biosta hdd gözükmüyor

emrearas emrearas (22)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem disk'i görmüyor, SATA  kablosunu kontrol et, sök-tak yap. Yine olmazsa başka bir disk ile dene. Başka bir disk'te görünüyorsa, bu disk arızalı demektir.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarın HDD diskini görmüyor veya sistem zarar görmüş.

      Bana sorarsan ilk olarak HDD diskini çıkart sonra tekrardan tak fakat bunu yapmadan önce eğer laptop ise bataryayı eğer masaüstü bir bilgisayar ise fişten çek bilgisayarı sonra bu işlemi yap.

      Eğer bunlara rağmen sorunun devam ediyorsa başka bir disk'i tak bilgisayarına ve onunla dene ve bu disk ile bilgisayarın açılıyorsa demek ki o HDD diskinde sorun var yani eski diskinde ya sistemde sorun var yada HDD arızalanmış.

      darkcrak darkcrak (5168)