Sistem belirtilen dosyayı bulamadı hatası

İnstagram Downloader programını kullanıyorum. Formattan önce hiçbir sıkıntı yoktu ama şimdi fotoğraflarını indirmek istediğim kullanıcıların adlarını girince karşıma;

Could not load file or assembly 'System.ServiceModel.Web, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35' or one of its dependencies. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

Çıkıyor. Çözümü nedir?

hades hades (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Could not load file or assembly 'System.ServiceModel.Web, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35' or one of its dependencies. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

    Hatasının sebebi genel olarak yüklü olmayan veya bozuk .Net Framework kütüphanesidir.

    Muhtemelen bilgisayarınızda Microsoft .NET Framework 4 yüklü değil. Microsoft .NET Framework 4 yüklemesini buradan indirebilirsiniz.

    Microsoft .NET Framework 4 yükledikten sonra programı çalıştırmayı yeniden deneyin.

    hakan hakan (15394)