Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor

Arkadaşlar Merhaba,

Bilgisayarımı her açtığımda

Windows Script Hosts

Kod: C:\Program Files\PCDApp\start.vbs
Satır: 2
Karakter: 1
Hata: Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.
Kod: 80070002
Kaynak: (null)

şeklinde hata veriyor. Seçenek olarak da sadece Tamam butonu var.

Bu PCDApp klasörü nedir? Neden Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor şeklinde hata alıyorum ve çözümü nedir?

alivecan alivecan (337)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    C:\Program Files\PCDApp\ klasörü, kısaca PCDApp klasörü bilgisayarınızda malware varlığına işaret.

    PCDApp klasörüne girdiğinizde muhtemelen dgen.exe adında bir de dosya göreceksiniz.  Hatta dgen.exe dosyası çalışıyor, bellekte aktif durumdadır.

    Bitcoin miner olarak adlandırılan bu virüs özellikle işlemcinizi %100 çalıştırır ve sistem kaynaklarını fazlaca tüketir.

    dgen.exe dosyasını aşağıdaki antivirüs programları şu adlar ile tanır:

    avira TR/BitCoinMiner.Gen virüsü

    avast Win32:Miner-B [PUP] virüsü

    Nod 32 Win64/BitCoinMiner (variant) virüsü olarak  tespit eder.

    • Öncelikle C:\Program Files\PCDApp\ klasörüne gidin.
    • uninstall.exe dosyası varsa iki kere tıklayın ve kaldırın.
    • Daha sonra bilgisayarınıza bir antivirüs yükleyin.

    PCDApp klasörü  altındaki dgen.exe aşağıdaki antivirüs programları tarafından tespit edilebiliyor:

    AVAST   antivirüs Win32:BitCoinMiner-FA [PUP] virüsü olarak

    ESET Nod 32 antivirüs Win32/BitCoinMiner.AX (variant) virüsü olarak

    McAfee antivirüs Artemis!C7D96A006E2E virüsü olarak

    Symantec / Norton WS.Reputation virüsü olarak tanıyor.

    Avast'ı buradan indirerek kurun. Daha sonra Avast ile tam sistem taraması gerçekleştirin.

    Eğer yok antivirüs bilgisayarımı yavaşlatıyor diyorsanızi kurulum gerektirmeyen Dr. Web antivirüs programı ile bilgisayarınızı tarayın.

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? adresinden bilgi alabilir ve Dr.Web Cure IT indirebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Hakan Bey çok teşekkürler dediğiniz gibi virüsmüş alivecan 9 yıl önce

    kulandığım sistem windows 10 cep telefonum markası samsung j pro laptop samsung r40 kulanmak istediğim program samrt switch ve hata şu Features Transfer error Error -2 Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

    Bunun çözümü nedir cep telefonuma müzik indiremiyorum bir engel ban sözkonusu olmalı sistem tarafından kulandığım kapersky ürünü lisansı devre dışı bırakılıyor ve sık format atmak zorunda kalıyorum İnternet kesiliyor hatalar windowsu siliyor.

    Yurt dışında ki Türklerin İnternet kullanımı rezalet yerli İnternet Şebeklerimizden biri el atsın sağlıklı Sanal Alemde sörf yapalım.

    recep59 recep59 (1)