Sistem boşta işlemi çok fazla CPU kullanıyor

Görev yöneticisine baktığımda Sistem Boşta İşlemi  %80 - %90 CPU kullanıyor görünüyor. Sistem boşta işlemi Nedir? Sistem boşta işleminden nasıl kurtulabilirim? Bilgisayarım çok yavaş çalışıyor sorunun sebebi Sistem boşta işlemi olabilir mi?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Burada gerekli cevap verilmiş: Sistem boşta işlemi nedir? %99 CPU kullanım sorunu

    Sistem boşta işlemi diye bir işlem aslında yok. Burada anlatılmak istenen kullanılmayan, boşta duran işlemci. Sistem boşta işlemi %80 görünüyorsa senin bilgisayarında sadece %20 CPU kullanılıyor demektir geriye kalan %80 boş kaynaktır. Sistem boşta işlemi ifadesi biraz hatalı ve yanlış düşünmeye sebep olabiliyor.

    Bilgisayarındaki yavaşlığın sebebi başka bi şey olmalı. Yoksa işlemci kullanımı aşırı değil.

    murat murat (12492)