Sistem gereksinimi uyumluluğu, Ram yetersizliği oyunda kasma yapar mı

Gta 5 icin sistemim sadece 1gb ramden kaybediyor(minimum sistem gereksinimi)

Diger donanımlar  yeterli gta 5 i oynatmak icin .illaki 1 gb ram e ihtiyacım  mı var ? Kasarak da olsa oynayamazmiyim

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aslında bunu hiç yaşamayabilirsiniz bile, oyunlarda genelde istenilen özellikler biraz yüksek tutuluyor gibi düşünüyorum.

    Örneğin Call Of Duty Ghost oyunu vardı.Bu oyun minimum 8 GB ram istiyordu, hatta 8 GB Ram altı bilgisayarlarda çalışması için özel bir fix vardı.Ben 4 Gb Ram li bilgisayarımla oynadım bu oyunu.Gayette akıcı ve güzel bir deneyim oldu.Sadece arada takılmalar oldu, ama bunlar hissedilmeyecek kadar azdı.Ram yetmemezliği size oyunda FPS düşmesi değil, daha çok ani takılmalar olarak yansır.

    Oyunu gayet akıcı şekilde oynayabilirsiniz diye düşünüyorum.(Sadece Ram kaynaklı bir sorun varsa)

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Tesekkurler cevaplariniz icin efeoztas06 7 yıl önce

    Sadece RAM yetmiyorsa diğer sistem gereksinimleri yetiyorsa rahatlıkla oynayabilirsin . Gta V oyundayken min 3 max 4.5gb ram kullanıyor bizzat kendi bilgisayarımda test ettim . Eğer sadece RAM yetmiyorsa ki senin RAM değerin yeticektir. Oyunu oynayabilirsin kasma sorunu yaşamassın .

    blackheaven blackheaven (728)