Sistem Gereksinimlerini Karşılamasına Rağmen Kasma Sorunu

Merhaba,

Örneğin bilgisayarda Gta San Andreas oynuyorum, ne kadar eski bir oyun olduğunu hepimiz biliyoruz.4 GB Ram 1.5GB ekran kartı olmasına rağmen oyunda kasma sorunu yaşıyorum.Sadece bu oyunda değil başka oyunlarda da kasma mevcut.Sorun nedir ? Neyden kaynaklıdır ?

ahmetsamil ahmetsamil (268)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer laptop kullanıyorsanız oyununuzun anakarta gömülü olan ekran kartıyla çalışmış olma imkanı var.

    Denetim Masası/Sistem ve Güvenlik/Güç Seçenekleri/Yüksek Performans'a ayarlayınız.

    Daha sonra Plan Ayarlarını Değiştir/Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir

    Açılan pencerede NVIDIA, ATI veya INTEL hangi ekran kartınız var ise onun alt seçeneklerindeki tüm birimler Yüksek Performans olarak ayarlı olduğundan emin olun

    oguzhanklkn oguzhanklkn (11)
    6 yıl önce cevaplandı

      Sistem gereksinimlerini karşılamak için bazen sadece donanım birimleri yetmeyebiliyor.Donanımın yanında yazılımlarında stabil ve özellikleri karşılıyor olması gerekebiliyor.

      Bilgisayarınızın sağlıklı olarak donanım gücünü aktarabilmesi için;

      • Windows güncelleştirmelerinin yapılması
      • Donanımların (ekran kartı, chipset) güncel olması
      • DirectX Net FrameWork gibi kütüphanelerin yüklü olması (bazen güncelleştirme ile gelmeyebilir)
      • Oynamak istediğiniz oyunun patch ve updatelerinin düzgün olması.

      Bunun yanında bilgisayarınızda ısı problemi mevcutsa gücüde bir hayli törpülenebiliyor.Özellikle ekran kartı ve işlemci sıcaklıkları yükseldiğinde bilgisayarınızda performans düşüşü olur.AIDA64 gibi programlar ile ekran kartı ve işlemcinin sıcaklıklarını da kontrol etmelisiniz.Isı sorunu varsa bilgisayarınızda temizlik yapmak durumunda kalabilirsiniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)