Sistem Gereksiz Yere Aşırı Kullanılıyor?

Merhabalar, laptobum 4-5 gün önce arada aniden kapanıyordu, 2 gün önce 4 kez kapandı gına geldi ve dün açtım içini temizledim. Macununu falan hallettim geri topladım, dün de bugün de full time açık olmasına rağmen kapanmadı, o sorunu şuan çözdüm gibi. Ancak youtube'da dolanırken bile görev yöneticisinden baktığımda bellek %70, cpu %50'lere kadar kullanılıyor. GPU, CPU sıcaklıklarına bakıyorum her hangi bir sorun yok, 60 derece oluyor en fazla. Fanda herhangi bir hızlanma, ses, aşırı ısınma da olmuyor. Hava kanallarıda açık onda da problem yok. Virüs taraması yaptım 1.5m dosya tarandı orda da bir sıkıntı yok. Bu problem nedir anlamadım. 2 Ay önce ekran kartım değiştirilmişti, yanmıştı çünkü. O problem yaratıyor olabilir mi? Ya da başka bir çözüm fikri olan var mı?

Ekran kartı: AMD Radeon 7600 - İşlemci: Intel Core i5 3210 - Ram: 4 GB -

feawen feawen (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hangi termal macunu kullandın?

    Youtube'de video izlerken vs. CPU'nun fazla olması normal fanının yavaş dönmesi de normal çünkü bilgisayarın fazla ısınmıyor demektir bu.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • 10-15 liralık hadron termal macunu. Fakat öncesinde de bunu kullanıyordum bir sorun olmuyordu. Bellek kullanımı neden bu kadar fazla oluyor peki? 2d shadows playerli oyunumu oynayınca bellek kullanımı 1 GB'lara çıkıyor. Anormal bir durum feawen 3 yıl önce
    • Termal macununu kalitesiz ve iletme gücünde çok düşük sana önerim 85 89 tl ye daha kaliteli termal macun alman. Eğer oyun oynayacaksan kaliteli termal macun almanda fayda var @feawen darkcrak 3 yıl önce

    Windows 10 kullanıyorsan, RAM kullanımında herhangi bir sıkıntı yok, W10 4 GB RAM'de işkence gibi oluyor. CPU'nun hangi programlar da çok kullandığını söylermisin ? Mesela bende şuan arkada dc açık, chrome açık, firefox açık, steam açık ve diğer saçma programlar açık, CPU kullanımım %3 - %7 arası. Ekran kartının değiştirilmesi işlemciye etki edeceğini düşünmüyorum. CPU'yu en çok hangi program kullanıyor ?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Ekran kartım aynısı ile değiştirildi zaten onu belirteyim. Evet W10 kurulu, 7'ye geçmeyi düşünüyordum tekrar. Ama bugüne kadar bir problem olmuyordu şimdi neden olmaya başladı onu merak ediyorum. Anlık olarak opera ile shadows player eklentili oyun oynuyorum. Cpu şuan %10 ancak 50ye kadar çıktığı da oluyor, bellek %70 ve 1 gb kullanıyor. Görev yöneticim turuncuya yakın renkte yani. Önceden böyle olmuyordu canımı sıkan bu.. feawen 3 yıl önce
    • Windows 7'ye geri dönün. hydra 3 yıl önce