" Sistem Geri Yükleme Başarıyla Tamamlanmadı " Hatası

" Sistem Geri Yükleme Başarıyla Tamamlanamadı "  hatası alıyorum. Bu problemi nasıl düzeltebilirim  ? ( farklı geri yükleme noktası oluşturarak denedim fakat fayda yok. )

Not :  Daha öncede böyle bi hata alıyordum format attım yine böyle hata alıyorum. bu problem neyden kaynaklanıyor?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Varsa antivirüs uygulamasını sisteminden kaldırırsın ve bu işlemden sonra başlat - arama bölmesine - "sfc /scannow" yazarak enter tuşuna basıp sistemi taratır, varsa bozuk ve/veya eksik sistem dosyaları, onları düzeltirsin (sfc /scannow başarılı olursa.. Olamayabilirde..). Sonrada Sistem geri yüklemeyi tekrar denersin.

    Sonuç alınamazsa "Ayarlar" ekranından "Kurtarma" ve "Gelişmiş Başlangıç (Kurtarma)" seçeneklerinden çözüm yolları denenebilir. Kurtarma seçeneklerinden bilgisayar sıfırlanabilir (tam sıfırlama ve/veya dosyalar korunarak sistemi yenileme şeklinde iki seçenek bulunuyor). Gelişmiş başlangıçlarında DVD yükleme medyası ile başlatarak "Onarım" denemeleri, Sistem Geri Yükleme vs şeklinde farklı çözüm yolları mevcuttur (Başlangıçta gelişmiş kurtarma seçeneklerindeki başarı şansı Windows oturumlarındaki çözüm denemelerinde olduğundan daha fazla olur).

    Eğer gelişmiş kurtarma seçeneklerindende çözüm sağlanamazsa istersen işletim sistemini sıfırlayarak/yeniliyerek kesin çözüme ulaşabilirsin.

    Defender haricinde bir antivirüs kullanıyorsan onu sistemden kaldır ve birde öyle dene Sistem Geri Yüklemeyi. Antivirüs engelliyorda olabilir.

    (Yorumda belirtilenler üzerine):

    Uzaktan birşey söylenemez ama yükleme medyasını oluşturduğun ISO dosyası problemli olabilir. ISO'yu değiştirerek yükleme medyasını yeniden oluştur ve windowsun yeni yüklemesinde onu kullan. Veya MediaCreationToolW10 kullan (Sitede var. Site içi arama motorundan bulabilirsin). Son olarak şunuda belirteyim, bir PC asla antivirüs koruması olmadan kullanılmamalıdır. (En azında Defender koruması aktif halde bulundurulmalıdır). Sırf bu sebeple bile Sistem Ger Yükleme yapılamıyor olabilir eğer sistemine virüs bulaştıysa. Zira bazı virüslerin sistemde geri yükleme yapmayı ve diğer çözüm denemelerini engellediği bilinir. Bir daha aklında olsun.

    Edit:

    "Sistem Geri Yüklemeyi çalıştırdım sonuç değişmedi" diyenlere geri yükleme başarısız mı oldu yoksa başarılı olarak yapılabildiği halde problemi düzeltemedimi, bu sorulmalıdır. Eğer yazılımsal bir problem varsa ve sistem geri yüklemesi yapılarak başarılı bir şekilde problem öncesi bir geri yükleme noktasına dönülebildiyse problemin çözülmemesi ihtimalinin olmaması lazım. Yani problem ortadan kalkmış olmalıdır. Ve eğer sistem geri yüklemesi başarılı bir şekilde tamamlanamıyorsa (veya sfc /scannow ve diğer problem çözüm araçları başarısız oluyorlarsa) bu araçları birde Windows oturumunda değilde PC başlangıcında Sorun Giderme - Gelişmiş Seçenekler'den kullanmak lazım (PC bir kurtarma / windows yükleme diskinden başlatılarak ön yükleme sonrası bu seçeneklere ulaşılır. Ayrıca Windows 8, 8.1 ve 10 işletim sistemlerinde Shift tuşuna basılı tutarak PC yeniden başlatlıpta aynı kurtarma ekranına ulaşılabilinir). Tecrübeyle sabittir, windows ortamında başarısız kalan kurtarma araçlarına PC başlangıcında ön yükleme sonucunda ulaşılıpta çalıştırıldıklarında başarlı oluyorlar. Bunlar denenirse başarılı sonuçlarda açık ve net olarak görülür.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz hocam söylediğiniz taramayı yaptım sonra sistem geri yüklemeyi çalıştırdım fakat yine aynı hata verdi. bu durumda ne yapmam lazım? ( bu arada geç cevap yazdım affola , pc başında değildim. ) ybaskin34 7 yıl önce
    • Mesajımın altına tekrar bak @ybaskin34 temmuz 7 yıl önce
    • Edit 2'yede bak. Taksit taksit aklımıza geliyor :) @ybaskin34 temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz fazla sürmedi format atalı . Formattan öncede böyle hata alıyordum windows 10 usb ( yükleme medyası oluşturarak ) format attım. Windows bölümünü biçimlendirip tekrar kurmama rağmen böyle hata alıyorum. antivirüs kullanmıyorum defenderde kapalı zaten ( kayıt defterinden ) . tekrar mı format gerekir ? yoksa yazılımla halledebilir miyiz yahut donanımsal sıkıntı olabilir mi ? ybaskin34 7 yıl önce
    • Uzaktan birşey söylenemez ama yükleme medyasını oluşturduğun ISO dosyası problemli olabilir. ISO'yu değiştirerek yükleme medyasını yeniden oluştur ve windowsun yeni yüklemesinde onu kullan. Veya MediaCreationToolW10 kullan (Sitede var. Site içi arama motorundan bulabilirsin). Son olarak şunuda belirteyim, bir PC asla antivirüs koruması olmadan kullanılmamalıdır. (En azında Defender koruması aktif halde bulundurulmalıdır). Sırf bu sebeple bile Sistem Ger Yükleme yapılamıyor olabilir eğer sistemine virüs bulaştıysa. Zira bazı virüslerin sistemde geri yükleme yapmayı ve diğer çözüm denemelerini engellediği bilinir. Bir daha aklında olsun. @ybaskin34 temmuz 7 yıl önce
    • PC'de bir problemin olduğu zaman onu düzeltemiyorsun veya düzeltmede zorlanıyorsun ama regedit ayarlarıyla oynamayı ve üstelik oradan sistem güvenliğini kapatmayı biliyorsun. Ben 20 seneden fazla bir zamandan beri PC kullanıcısıyım ve böyle olduğu halde regedditten bir işlem yapmak ZORUNDA kalırsam bunu BİRKAÇ DEFA düşünürüm. Kıssadan hisse almalısın @ybaskin34 temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz beraber sıfırdan yükleme medyası oluşturabilir miyiz? ( yahut çözüm önerisi ne olabilir bu problem için ) . Daha öncede antivirüs kullanmıyordum yine defender kapalıydı fakat böyle problem olmuyordu , şimdi neden böyle bi problemle karşılaştım ? regedit ayarı hazır olarak aldım yani " enpedi " sitesinde bununla ilgili bi dosya vardı onunla devre dışı bırakıp aktifleştiriyorum regedit üzerinden defenderi.. [ Problem neden böyle oluyor , tam olarak formattan önce ne yapmam lazım ? ] ybaskin34 7 yıl önce
    • @temmuz tekrar affola geç cevap yazdım pc başında değildim kusura bakma :) ybaskin34 7 yıl önce
    • @temmuz " Çözüm Olarak Ne Yapmam Lazım " ve " Problemin Kaynağı Tam Olarak Nedir " ybaskin34 7 yıl önce
    • Yazmıştım daha önce, sisteme virüs bulaşmış olabilir, sistem dosyalarında bozulmalar olabilir vs. Daha önce neden virüs bulaşmadığını soruyorsun, hayret bir soru. Ozaman denk gelmez başka zaman gelir, hiç bellimi olur. PC'ye format çek ve yeni işletim sisteminde mutlaka antivirüs bulundur veya Defender'I real time (gerçek zamanlı) aktif tut. Bununla alakalıda bir daha sorma, dediklerimi yap. En iyi çözüm bu olur. Bu arada bazı arızalar nokta vuruşu teşhis edilemeyebilir. Mesela sistem dosyalarında bir problem olduğunu anlarsın ama tam olarak hangi dosya, bulamayabilirsin. CMD komutlarıyla (sfc /scannow gibi) düzeltmeye çalışırsın ya düzelir ya düzelmez (garantisi olmaz), Sistem Geri Yükleme denersin falan. Böyle işte.. Tekrar ediyorum, format çek ve yeni sistemde sistem güvenliğini ASLA ihmal etme. Kolay gelsin @ybaskin34 temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz " Sonuç Olarak -> Format Atmam Gerekiyor " . Rica etsem sağlam yükleme medyası ya da .iso dosyası oluşturmama yardım edebilir misiniz ? ybaskin34 7 yıl önce
    • Mesajım Edit 3 kısmında ne demişim: "MediaCreationToolW10 kullan (Sitede var. Site içi arama motorundan bulabilirsin)" @ybaskin34 temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz hocam sürekli format atmak pc açısından sıkıntı çıkarır mı ? ( donanımsal ya da yazılımsal ) ve sürekli sıfırlama yapmakta sıkıntı olur mu ? ( kurtarma bölümündeki ) . Hocam extra çözüm için bi yol bulabilidiniz mi yeni ? ybaskin34 7 yıl önce
    • Sabit diskin fiziksel durumu, kullanım ömrü ve sağlıklı çalışması bakımından bir problem oluşturmaz. Sıkıntı, sürücüleri ile ihtiyaç olan programları yeniden yüklemek ve sistem düzenlemesini tekrar yapmak gereğidir. Bazıları bunları göze alır problem çözümleriyle fazla uğraşmaz yeniden sistem yükler, bazıları ise mümkün olduğunca problemleri mevcut sistem içerisinde aşmaya çalışır. Bunlar tercih meselesidir; kişiye göre değişir. Kolay gelsin @ybaskin34 temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz Eğer Donanımsal Olarak Herhangi Bir Problem Yaratmayacaksa Format Atabilirim , Program vs. tekrar kurmak sorun değilde hani format atarken harddisk bi çizik yer gibi bişey var ya o durum tarzı yahut hani sürekli format sabit disklerin düzgün çalışmasına engel olması gibi şeyler çıkarmaz ise format atarım. :) bu durumda söylediğim tarz problemler olabilme ihtimali var mı ? ybaskin34 7 yıl önce
    • @ybaskin34 Gecmis olsun oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

    Merhabalar...

    İyi niyetli ve bilinçli açıklamalarınızla insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz.Sizi takdir ediyorum.

    Ancak; Windows 10 kullanmaya başladıktan sonra oluşan sorunlarımın neredeyse tamamında komut istemi, başlat menüsü, çalıştır ...gibi yerlerde girilen kodlarla bir çözüm bulamadım.Düzeltilemeyen sorunların  karşısında  kurtarma seçeneklerinin tümünü en az üçer defa kullanmak zorunda kaldım.Sonbahar güncellemesi ile oluşan sorunu  Bu bilgisayarı temizle ve Ortam medyası klasörü bile düzeltemedi.Onun içinWindows 10'u yeniden kurdum.
    Oluşan sorunlarıla ilgili bilgi edinmeye çalışırken, en çok dikkatimi çekende belli başlı sorunlar ortak nokta oluyor.Bu durumda Microsoftla ilgili bir sorun var, diye düşünüyorum.Çünkü; Windows yardım sayfalarında ki operatörler dahi çözüm bulunamadığında temiz kurulum yada tüm sürümü yeniden yüklemeyi öneriyorlar.Size bu yorumu yazarken üstte verdiğiniz bilgilerle düzenleme yaptıktan sonra Sistem Geri Yüklemeyi çalıştırdımSonuç, değişmedi.Şimdi Windows 10'u sanırım yeniden yükleyeceğim.
    İyi çalışmalar...

    mehmetsoyoz mehmetsoyoz (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • "Sistem Geri Yüklemeyi çalıştırdım sonuç değişmedi" derken geri yükleme başarısız mı oldu yoksa başarılı olarak yapılabildiği halde problemi düzeltemedimi bunu açık olarak belirtmemişsin. Ama eğer yazılımsal bir problem varsa ve sistem geri yüklemesi yapılarak başarılı bir şekilde problem öncesi bir geri yükleme noktasına dönülebildiyse problemin çözülmemesi ihtimalinin olmaması lazım. Yani problem ortadan kalkmış olmalıdır. Eğer sistem geri yüklemesi başarılı bir şekilde tamamlanamıyorsa (veya sfc /scannow ve diğer problem çözüm araçları başarısız oluyorlarsa) bu araçları birde Windows oturumunda değilde PC başlangıcında Sorun Giderme - Gelişmiş Seçenekler'den kullanmak lazım (PC bir kurtarma / windows yükleme diskinden başlatılarak ön yükleme sonrası bu seçeneklere ulaşılır. Ayrıca Windows 8, 8.1 ve 10 işletim sistemlerinde Shift tuşuna basılı tutarak PC yeniden başlatlıpta aynı kurtarma ekranına ulaşılabilinir). Tecrübeyle sabittir, windows ortamında başarısız kalan kurtarma araçlarına PC başlangıcında ön yükleme sonucunda ulaşılıpta çalıştırıldıklarında başarlı oluyorlar. İstersen formattan önce sende bu çözüm şeklini bir dene. Dene ve sonucu kendinde gör. Kolay gelsin. temmuz 6 yıl önce