Sistem Geri Yükleme bir hatayla karşılaştı. Lütfen Sistem Geri Yükleme'yi yeniden çalıştırmayı deneyin. (0x81000203)

Arkadaşlar bilgisayarımı Windows 10 işletim sistemine piyasaya çıktığı gün güncellemiştim. Bugün ilk defa farkettim geri yükleme noktası oluşturamıyorum. Bunun çözümü nedir acaba?

Denetim Masası > Sistem Özellikleri > Sistem Koruması 'na geldiğim sırada daha tıklar tıklamaz hata mesajı çıkıyor ve o sekmedeki butonlara tıklanılmıyor. C Diski de hiçbir disk gözükmüyor zaten.

Hata Mesajı:

Özellik sayfasında beklenmeyen bir hata oluştu:
Sistem Geri Yükleme bir hatayla karşılaştı. Lütfen Sistem Geri Yükleme'yi yeniden çalıştırmayı deneyin. (0x81000203)

Lütfen özellik sayfasını kapatıp yeniden deneyin.

mertjohandeveloper mertjohandeveloper (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önemli bilgi: Windows 10, diğer işletim sistemlerinden farklı olarak ilk yüklenmesinde Sistem Geri Yükleme aktif ve çalışır halde olmaz. Bunu önce sen sabit diskinin windows yüklü bölümünü (normalde C:) göstererek aktif hale getirmelisin. Sonra geri alma noktası oluşturabilirsin.

    Eğer bunlar yapıldıysa ve yine problem mevcutsa bu defa önce Komut İstemi'ni yönetici olarak açıp, sfc /scannow komutuyla bir çözüm arayarak başlanabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Windows + R tuşuna basıp Çalıştır kutusunu açıyoruz ve "services.msc" yazıp entere basıyoruz (tırnak işareti olmadan)

      Hizmetler penceresi açılacaktır buradan "Microsoft Yazılımı Gölge Kopya Sağlayıcısı"  hizmetini bulup çift tıklıyoruz.

      Açılan küçük pencereden başlangıç türünü "Otomatik" yada "Otomatik (gecikmeli başlatma)" olarak seçip Hizmet durumu başlata tıklayıp tamam'a basıyoruz. İşlem tamamdır.

      kumlu kumlu (1)