Sistem geri yükleme yaparsam virüsler temizlenir mi?

merhaba arkadaşlar yakın zamanda sistemimi geri yüklemeyi düşünüyorum çünkü program data dosyasında bir virüs var sormak istediğim 2 soru var 1.program data ve 1-2 dosyanın içinde olan bu virüs sistem geri yüklemeyle gidermi 2.sistemi 1 ay öncesine yüklersem 1 ay sonra yine virüs gelirmi ayrıca ben bu virüsü virüs programları ile silemiyorum

alperenerdal004 alperenerdal004 (5)
5 yıl önce sordu

  • özelden mesaj attım bakarsın. Acele etme. hakan 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sistem geri yükleme ile sendeki virüsün bulaşmadan önceki sağlıklı çalışan bir zamanına dönebilirsin. Sistem geri yükleme dosyalarını eski haline getirecektir.

PUP.Optional.Legacy  zaten  tam olarak virüs değil. Bir tür istenmeyen yazılım.

hakan hakan (15409)
5 yıl önce cevaplandı

    Sistem geri yükleme yaparak virüsler ve istenmeyen yazılımlar temizlenebilir evet ama bu her zaman geçerli olmaz. Örneğin zararlı yazılım bilgisayarına 1 ay önce bulaştı, senin bilgisayarında da maksimum 2 hafta öncesinin sistem geri yükleme noktası var. Bu durumda sistem geri yükleme yapman işe yaramayacak.

    omercik omercik (9418)