sistem hatası düzeltilmesi

bilgisayarım NP350V5C-S0ATR intel ve amd olarak 2 ekran kartı var ikiside düzgün çlışmıyor  .uzun zaman önce vürüs bulaştı ve  antivürüs sistemi ile vrüs bulaşan dosyaların hepsini sildim . bilgisayar o güden beri düzgün çalışmıyor ve ara sıra mavi ekran geliyor bilgisayarda olan sorun giderici gibi seçenekleri denedim ama olmadı format atmadan tekrar düzeltebilirmiyim veya format atarken sadece C ye mi yoksa C ve D ye mi atmalıyım

ercnn ercnn (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Format atsanız daha iyi olur gibime geliyor. Sisteminizi bilemiyorum. Format atarken C ye atabiliyorsanız D kurtulabilir. Ama bütün diskinizi silmenizde gerekebilir. Deneyerek bunu siz öğreneceksiniz.

    yusufbozar yusufbozar (348)
    8 yıl önce cevaplandı

      D Bölümünü biçimlendirmene gerek yok. Arşivini ve önemli diğer verilerini D bölümünde saklarsın (Varsa bölümdeki diğer dosyaları silersin). Daha sonrada C Bölümüne formatını atar, sistemini kurarsın. Formattan hemen sonra D bölümünde eski sistem zamanından virüs kalabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak bir virüs taraması yaparsın.

      Bu yolu izlediğinde bir problem yaşamazsın.

      temmuz temmuz (12505)
      8 yıl önce cevaplandı

      • GPT disk kullandın mı temmuz hiç? yusufbozar 8 yıl önce
      • Hayır. Zaten iki bilgisayarım var ve her ikiside eski model ve usuller.. Herhalde konuda geçen "D bölümüde format gerektirirmi" sorusuna verdiğim "gerektirmez" cevabım üzerine soruyorsun bu soruyu. Ancak soruda GPT diskten falan söz edilmiyor. temmuz 8 yıl önce
      • Seni tanımak güzeldi. yusufbozar 8 yıl önce
      • Aksine ben seni çok sevemedim yusufbozar :) temmuz 8 yıl önce
      • Sen beni tanımakla mutlu oldun, bende seni sevmedim yusufbozar, hepsi bu. Uzatmamanı rica ediyorum. Hem burası uygun platform değil, hemde birbirimizin zaten muhatabı değiliz. temmuz 8 yıl önce
      • Tek kelimeyle özür diliyorum. yusufbozar 8 yıl önce