Sistem korumasını devre dışı bırak hatası

merhaba arkadaşlar ben Sistem korumasını devre dışı bırak hatası alıyorum Sistem korumasını devre dışı bırak işaretleyip uygula diyip resimdeki hataları alıyorum nasıl düzeltebilirim birde mousseyi ekranın sağ dibe çekip Ayarlara tıklayıp Güç yazısının sağ tarafında klavye Q simgeside vardı oda gitmiş yardımcı olursanız minnettar olurum

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu hata aldığın işlemi birde Güvenli Modda dene bakalım, sonuç nasıl olacak. Eğer aynı sonuç olursa bu defa

    sfc /scannow komutunu çalıştırmayı denersin:

    Komut isteminde (CMD) üstteki komutu çalıştırarakta problemlerin düzeltilmesi denenenir (Arabirim "Yönetici olarak çalıştır" istemiyle başlatılmalıdır).

    sfc /scannow komutu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? (tıkla)

    Bu komutun çalışması sağlıklı yapılamazsa/tamamlanamazsa;

    Windows 8 veya Windows 8.1 nasıl onarılır (repair)? (tıkla)

    Bir ihtimal daha olabilir, sistemde virüs ve zararlı dosyalar bu tür problemlere kaynaklık edebilir.

    Virüs ve zararlı yazılımlar temizlenir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Bunlar tam olarak yapılırsa problemin düzelmesi gerekir.

    "Güç" sağ tarafında Q klavye simgesi görülmesi çokta gerekli değil. Ayrıca ve bazı hallerde F klavye tercihi/ayarı gerekmiyorsa elbette. Ama yinede denetim masasından herhalde klavye simgesi gösterme ayarı yapılabilecektir. Şimdi sana ezbere şuraya buraya bak diyemiyorum ama biraz kurcalarsan bulursun.

    Bu arada işletim sistemin Windows 8 varsaydım, herhalde öyle.

    Edit:

    "Microsoft Topluluğuna Sorun" resmi sayfasında "Zamanlanan görev şu nedenle oluşturulamadı" problemi için

    "Bu hata kullanıcı hesabında zarar görmüş dosyalar meydana geldiğinde ortaya çıkmaktadır" deniyor ve kullanıcı hesabını onarmak veya yeni bir profil oluşturmak ile problemin giderilebileceği belirtiliyor.

    Bu durumda yeni bir kullanıcı profili oluşturursan (eski kullanıcı hesabından vazgeçmek gerekecektir) muhtemelen problem kalkacaktır.

    Yeni bir profil oluşturmayı tercih etmezsen üstte belirttiğim çözümleri baştan sona hepsini uygularsın, o şekildede zarar görmüş dosyaların tamirini sağlayabilirsin.

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)