Sistem özelliklerime göre RAM bulamıyorum

Aşağıdaki ekran görüntülerinde görüldüğü gibi 667 MHz ve DDR3 RAM'im var, bunu yükseltip 8 GB yapmak istiyorum ancak hiçbir yerde DDR3 ve 667 MHz RAM bulamadım. Ne yapmalıyım?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bendede 403 Mhz Yazıyor Ve DDR3 ün 667 mhzsini görmedim o 1600 mhz Veya 1333 Mhzdir AIDA64 Extreme Programını İndirerek Ekran Fototsunu Atarsan Sevinirim :)

    dc6638 dc6638 (3)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 400 Mhz şöyle oluyor: DDR3-800 temmuz 6 yıl önce

    DDR3 1333 Alacaksın. Yani DDR3 1333 (667) Mhz şeklinde. Sen RAM alırken şu kadar Mhz gibi falan almayacaksın. Sadece DDR3 1333 isteyeceksin (veya sipariş vereceksin).

    Altta örnekteki gibi:

    Bu alttakide kendi sistemimden bir ekran görüntüsüdür. Oradanda görebilirsin (Aida 64 Extreme):

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • temmuz hocam yani 1333 mhz alıcam ve uyumluluk sorunu çıkarmayacak ? bu arada sanırım yine yardımıma koştunuz :D ahmet5847 6 yıl önce
    • bide ram almak pc performansını ve oyunlardaki fps yi yükseltirmi en azından stabil bir değerde tutarmı _? ahmet5847 6 yıl önce
    • DDR3 1333 RAM satın almak gerekiyor (Bu kodlu RAM 667 Mhz bellek hızında oluyor). Ben oyuncu falan değilim (yaşlı-başlı biriyim) ama oyun performanslarında esas etkili olan ekran kartının özellikleri ve kalitesidir (Ayrıca SSD'lerde oldukça performans sağlarlar). Diğer donanımlar, yani işlemci ve RAM'ler performansa çok fazla etki etmezler. Bu donanımları etkileri oyun performansları açısından ekran kartlarına göre nispi olur. Sakın hayal kırıklığı olmasın sonra :) @ahmet5847 temmuz 6 yıl önce
    • yaşı büyük olanların da oyun oynadıklarını biliyorum @temmuz hocam :) ismailsarp 6 yıl önce
    • Demek oluyorki ben onlardan değilim. Ama bir zamanlar oğlum (küçüktü o zamanlar) oynardı, bende zevkle onu seyrederdim, sanki bende oynamış gibi olurdum. Şimdi söylüyorum kendisine PC'ye bir-iki oyun yükleyelim, ara sıra oynarsın bende sana bakarım küçüklüğünde olduğu gibi diyorum ama artık o da istemiyor ve oynamıyor :) @ismailsarp temmuz 6 yıl önce