Sistem toplarken Intel mi yoksa AMD mi tercih edeyim?

Intel Kaby Lake Core İ5 7400, GTX 1050Ti ve 8 GB RAM nasıl bir sistem olur?

AMD Ryzen 3 1300X, GTX 1050Ti ve 8GB RAM nasıl bir sistem olur?

Hangisi daha iyidir? Hangisi daha iyi FPS verir?

0138adana 0138adana (54)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    AMD Ryzen 1200/1300X vs GTX 1050 Tİ yeterlidir.

    ozgurnet ozgurnet (38)
    6 yıl önce cevaplandı

      Sadece oyun için kullanacaksanız AMD de daha fazla çekirdek olmasına rağmen Intelin tek çekirdek performansı sayesinde intelden daha fazla fps alırsınız. Ama bu fark ryzenler ile azaldı. Yani her iki durumda da iyi fps alırsınız. Kısaca açıklamak gerekirse.

      Sadece oyun için kullanılacak PC için Intel biraz daha fazla FPS değeri.

      Oyunun yanısıra çok çekirdek işlemleri (render, video, grafik tasarım gibi ağır uygulamalar) için çok çekirdek PC için Ryzen kullanmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayabilir.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      6 yıl önce cevaplandı

        Ben @ismailsarp gibi teknik açıklama yapmayacağım, bunu zaten o yapmış.

        Ama ben şunu bilirim ve söylerimki eğer maddi güc iyi ise (veya en azından uygun ise) işemci tercihlerinde intel marka ve türleri önde gelir, diğer türlü daha uygun fiyatllı AMD türleri alınabilir.

        Fakat bu işlemcilerin kaliteleri ile güç ve performasları sadece farklı marka ve türleri ile karşılaştırılmaz; marka ve türlerin kendi içlerindede kalite güç ve performans farklılıkları olur. Öyleyse tercihlerde bu gerçekliğinde hesaba katılması gerekir (Bu durum genel tercihlerde intel'in daha önde olmasını çok fazla etkilemez).

        temmuz temmuz (12505)