Sistem yöneticisi, şifreleme politikası veya kimlik bilgisi belleği tarafından devre dışı bırakıldı.

Ekran kilidimi değiştiremiyorum. Ekran kilidimi değiştirmek istediğimde butonlar pasif durumda oluyor ve "Sistem yöneticisi, şifreleme politikası veya kimlik bilgisi belleği tarafından devre dışı bırakıldı." yazıyor.

Android ekran kilidi problemi nasıl çözülür?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Sistem yöneticisi, şifreleme politikası veya kimlik bilgisi belleği tarafından devre dışı bırakıldı." hatası nasıl çözülür?

    Android cihazınızda ekran kilidini değiştirmek istediğinizde "Sistem yöneticisi, şifreleme politikası veya kimlik bilgisi belleği tarafından devre dışı bırakıldı." mesajıyla karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

    Android cihazlarda ekran kilidi değiştirmek istediğinizde eğer çeşitli ekran kilidi versiyonları pasif halde ve altında "Sistem yöneticisi, şifreleme politikası veya kimlik bilgisi belleği tarafından devre dışı bırakıldı." yazıyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak aktif hale getirebilirsiniz.

    "Sistem yöneticisi, şifreleme politikası veya kimlik bilgisi belleği tarafından devre dışı bırakıldı." uyarısının çözümü

    1. Telefonunuzun "Ayarlar" menüsünü açın.
    2. Ayarlar menüsü altından "Güvenlik" sekmesine girin.
    3. Güvenlik sekmesinden "Kimlik Bilgilerini Sil" seçeneğini seçin.
    4. Son olarak ekran kilidi şifrenizi değiştirerek işlemi tamamlayın.

    Tüm bu adımların ardından "Sistem yöneticisi, şifreleme politikası veya kimlik bilgisi belleği tarafından devre dışı bırakıldı." uyarısı ortadan kalkacak ve ekran kilidi şifrenizi değiştirebileceksiniz.

    brsozl brsozl (1961)