Sistem yöneticisine başvurun hatası nasıl çözülür?

Bilgisayarımda herhangi bir dosyayı silemiyorum, yeterli yetkiniz yok sistem yöneticisine başvurun, diyor. Diğer sorum da herhangi bir program indirdikten sonra link şeklinde indiriyor dosyaya çıkar dediğim zaman yeterli yetkiniz yok sistem yöneticisine başvurun, diyor.

yasinsahin3425 yasinsahin3425 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Daha önce bir çözümü yazarken bu konuya da değinmiştim. istersen altdaki linkden çözüme gide bilirsin.

    Windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi hatası

    1.Çözüm:

    1. İlk olarak CMD'yi yönetici olarak aç.

    2. CMD'yi açtıkdan sonra "net user" yaz

    3. Karşına gelen kullanıcı hesaplarından senin kullandığın hesabın adını şu şekilde yaz mesela Uzmanim kullanıcısı var sen bunu yönetici olarak ataman için şu komutları gircen.

    • net user "uzmanim" /active:yes ----- komudunu girdikden sonra Komut başarıyla tamamlandı mesajı gelecek ve ardından şu komudu gircen
    • net localgroup administrators "uzmanim" /add

    4. Bu işlemler bittikden sonra bilgisayarını yeniden başlat ve sorun çözülmüştür.

    2.Çözüm:

    1. Çözüm ile aynı ama bunu CMD ile yapmana gerek yok.

    2. Windows arama kısmına "netplwiz" yaz ve ilk seçeneği aç

    3. Gelen ekrandan Özellikler'e tıkla.

    4. Gelen ekrandan Gurup üyeliği'ni seç ardından Yönetici seçeneğini seç ve uygula'ya tıkla sonra bilgisayarını yeniden başlat

    darkcrak darkcrak (5168)