Sistemi 64 bit yapmak

Merhaba

Arkadaşlar ben sistemimi 64 yapmak istiyorum fakat performans açısından herhangi bir olumsuzluğun meydana gelmesinden dolayı tereddütteyim Sistemim 64 bit kaldırır mı ?

Sistemim :

Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT 730 2 GB

Ram : 4 GB

İşlemci : AMD 2.4GHz

selcukulusal selcukulusal (32)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    64 Bit'in 32 bitten farkı 4GB ram ve üzerini kullanabilmesidir.

    Sizin 4 GB'raminiz var. Yani 64 bit işletim sistemi sizin için gereksiz. Performans açısından bir sorun olmaz.

    32 bit sistemler maksimum 4 GB belleği destekler. Bunun dışında 64 bit 32 bit performans açısından bir fark yaratmaz.

    cemkara cemkara (4215)